Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Aktualności 9 grudnia 2022 wyświetleń: 441

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Adwentu (11-18.12.2022r.)

1. „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę.
2. Dziś zbiórka do puszek na Kościoły Wschodu.
3. Dziś o godz. 17:00 w Kościele Mariackim odbędzie się świąteczny koncert dla Kenii Dorrey Lin i Sylwestra Ostrowskiego, gościem specjalnym będzie prof. Jerzy Sieńko – chirurg i onkolog. Odbędzie się też licytacja afrykańskich przedmiotów – cały zysk będzie przekazany dla najbiedniejszych dzieci żyjących w Kenii. Po koncercie ognisko z kiełbaskami, grzańcem, gorącą czekoladą i ciastem.
4. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych roratnich, od poniedziałku do piątku o 18:00, a w soboty o 7:00, szczególnie dzieci z tradycyjnymi lampionami i serduszkami z wypisanymi zrobionymi dobrymi uczynkami.
5. W poświęcone opłatki oraz kolorowe kalendarze ścienne z Janem Pawłem II
i polskimi świętymi można zaopatrzyć się w zakrystii.
6. Rozpoczęliśmy akcję: „Paczuszka dla maluszka”. Jest wystawiona w kaplicy miłosierdzia choinka, na której wiszą symboliczne papierowe bombki, które będzie można wziąć do domu po przyniesieniu nowych pampersów, chusteczek, kocyków czy kosmetyków dla noworotków. Wszystko to następnie będzie przekazane przez Fundację Małych Stópek do domów samotnej matki, dziecka i hospicjów w diecezji.
7. Caritas rozprowadza świece wigilijne, można też wziąć torby miłosierdzia.
8. W przyszłą niedzielę 18 grudnia o godz 16:00 spotkanie opłatkowe dla kół Żywego Różańca.
9. Trwa już wizyta duszpasterska. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem:
• poniedziałek 12 grudnia od 19:00: Łużycka 7, 8, 11 i 5,10
• wtorek 13 grudnia od 19:00: Klonowa i Łużycka 12
• środa 14 grudnia od 19:00: Skłodowskiej i Kopernika
10. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.
11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
12. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy: śp. + Zosię Zazula. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

aktualizowano: 2022-12-09