Sobota, 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty Sobota IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 30 kwietnia 2022 wyświetleń: 377

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna (01-08.05.2022r.)

1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana. Czytania i komentarze na wieczornych mszach świętych prowadzi Krąg Biblijny.
2. Dziś miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30. Różaniec prowadzi II Róża Matek pw. Matki Bożej Fatimskiej.
3. Dziś niedzielą rozpoczęliśmy maryjny miesiąc – maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali o 17:30. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i o rodzinną modlitwę.
4. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
5. W poniedziałek po mszy o 18:00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce klasztornej.
6. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane wg porządku niedzielnego, a uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12:00 w Kościele Mariackim!
7. W środę 4 maja o 18:00 msza św. w intencji strażaków PSP i OSP z okazji ich święta przez wstawiennictwo św. Floriana. Po mszy św. spotkanie integracyjne w klasztorze!
8. W środę o godz 16:00 spotkanie w kościele dla dzieci pierwszokomunijnych z klas 3.
9. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź od 17:00. Będziemy się modlili o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
10. W pierwszy piątek od 9:00 odwiedzimy chorych. Od 17:00 spowiedź.
11. Przez cały miesiąc maj w każdy piątek o 17:00 zapraszamy dzieci na nabożeństwo majowe.
12. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.
13. Do sprzątania Kościoła Mariackiego serdecznie prosimy w sobotę na godz. 9:00 rano. Od maja do końca września msza św. o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.
14. Zapraszamy na pielgrzymkę od 19 do 24 września (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Zapisy i szczegółowy program w zakrystii lub pod numerem telefonu – 501 520 650.
15. Zachęcamy rodziny naszej parafii do włączenia się w przeżywanie Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 16-18 czerwca 2022 roku. Chcemy, aby nasi goście mieli zapewnione noclegi u naszych rodzin. Chętne rodziny zapraszamy do zapisywanie się w zakrystii.
16. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.
17. Dziękuję za oszklenie wybitych szyb w Kościele Mariackim Państwu Renacie i Romanowi Kapusta oraz Bartłomiejowi Michnio, za usunięcie awarii na plebanii panu Jerzemu Adamczyk i Jerzemu Mikos, a także pomoc przy klasztorze panu Włodzimierzowi Głuch oraz wycięcie krzewów druhowi Danielowi Kałużniak.
18. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
19. Miłosiernemu Panu polecajmy w ostatnim tygodniu zmarłych
śp. + Zofię Nowak,
śp. + Danutę Żołędziewską /pogrzeb w piątek 06/05/2022 godz.14:00/
Dobry Jezu a nasz Panie…..