Czwartek, 16 maja 2024 r. imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Andrzeja Boboli

Aktualności 18 marca 2022 wyświetleń: 381

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu (20-27.03.2022)

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. Dziś zbiórka po mszy św. na Dzieło Pomocy Ad Gentes dla misji, a Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w czwartki o 17:30 dla dzieci, w piątki o 9:30 i 17:30 dla dorosłych, a ok. 18:45 po mszy św. dla młodzieży i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15. Przypominamy przygotowującym się do I Komunii i Bierzmowania o uczestnictwie.

4. W poniedziałek po mszy św. o 18:00 zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w salce klasztornej.

5. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Caritas w salce klasztornej.

6. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Taca w tym dniu na Fundusz Obrony Życia.

7. We wszystkie piątki okresu Wielkiego Postu od godz.15:00 – 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

8. W piątek przygotowujący się do bierzmowania z klas 7-8 zaproszeni są obowiązkowo na drogę krzyżową ok.18.45 dla młodzieży i spotkanie po niej.

9. W okresie wielkiego Postu w każdy czwartek po wieczornej mszy św. Wspólnota Sant’Egidio zaprasza wszystkich do kaplicy miłosierdzia na modlitwę o pokój szczególnie dedykowaną Ukrainie.

10. W naszej wspólnocie rekolekcje wielkopostne będą miały miejsce w dniach od 3 do 8 kwietnia. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych.

11. Zapraszamy na pielgrzymkę od 19 do 24 września (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Koszt 1410zł. Zapisy i szczegółowy program w zakrystii lub pod numerem telefonu – 501 520 650.

12. Prosimy o oddanie rozdanych pytań synodalnych z odpowiedziami w tym tygodniu do zakrystii.

13. Prosimy o składanie ofiar do skarbony na kwiaty do Bożego grobu w kaplicy miłosierdzia.

14. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku, do zakrystii po Mszach Świętych.

15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

16. Orędownictwo Świętego Józefa niech wspomaga naszą modlitwę za zmarłego z naszej wspólnoty parafialnej:
śp. + Jacka Skarbowskiego
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…
aktualizowano: 2022-03-18