Sobota, 18 maja 2024 r. imieniny: Alicji, Edwina, Eryka Sobota VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Jana I

Aktualności 22 stycznia 2022 wyświetleń: 410

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Zwykła (23-30.01.2022)

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”.

2. Dziś zbiórka do puszek Kirche in not – na pomoc Kościołowi w potrzebie.

3. Kończymy wizytę duszpasterską - kolędę. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Kto by chciał żeby kapłan pobłogosławił jego mieszkanie lub dom, a z jakiegoś powodu nie był obecny – może się umówić w zakrystii:

poniedziałek - 24 stycznia od 16:00: Jagiełły z dwóch stron

inne dni – kolęda uzupełniająca

4. Dziękujemy Wam za dar serca na żywność dla dzieci
    w Kenii. Zebraliśmy tydzień temu 4396,76 pln i 56 euro.

5. W czwartek 27 stycznia o 16:30 odbędzie się spotkanie dla dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii Św.

6. W sprawach kancelaryjnych w czasie kolędy zapraszamy w dni powszednie do zakrystii po Mszach Świętych porannych.

7. W poniedziałek o 18:30 spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza.

8. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościoły z serca dziękujemy.

9. W ostatnim czasie odszedł do Pana: śp. + Jan Obacz (Stoki). Módlmy się, aby został przyjęty do wiecznej Ojczyzny: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…

aktualizowano: 2022-01-22