Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 7 maja 2022 wyświetleń: 341

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna (08-15.05.2022r.)

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.
2. Dziś po mszy św. o godz. 12:00 w Kościele Mariackim zbiórka na kwiaty do dekoracji.
3. Trwa maryjny miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwa majowe celebrujemy codziennie o 17:30. ( w środy w łączności z nowenną do MBNP). W piątki o godz 17:00 nabożeństwo majowe dla dzieci. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i o rodzinną modlitwę.
4. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.
5. W poniedziałek po mszy o 18:00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce klasztornej.
6. We wtorek o godz 19:00 spotkanie i próba dla dzieci z klas 4, które 22 maja będą obchodziły rocznicę I Komunii świętej.
7. We wtorek i czwartek o godz 16:00 spotkanie i próba dla dzieci pierwszokomunijnych.
8. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Po Mszy św. o 18:00, zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00. O godz 20:00 zapraszamy na nieszpory maryjne połączone z modlitwą różańcową i procesją. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
9. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.
10. W sobotę o 8:00 wyjazd na Dzień Wspólnoty Dzieł Biblijnych do Kamienia Pomorskiego samochodami osobowymi.
11. 20 maja o godz 6:30 spod kościoła św. Trójcy wyjazd pielgrzymów do Niepokalanowa.
12. Do sprzątania Kościoła Mariackiego serdecznie prosimy w sobotę na godz. 9:00 rano. Od maja do końca września msza św. o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.
13. W sobotę od 22:30 do 23:30 będzie otwarty kościół św. Trójcy i jego krużganki w ramach akcji NOC MUZEÓW.
14. Zapraszamy na pielgrzymkę od 19 do 24 września (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Zapisy i szczegółowy program w zakrystii lub pod numerem telefonu – 501 520 650.
15. Zachęcamy rodziny naszej parafii do włączenia się w przeżywanie Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 16-18 czerwca 2022 roku. Chcemy, aby nasi goście mieli zapewnione noclegi u naszych rodzin. Młodzież przez cały dzień nie będzie obecna na miejscach noclegowych bo będzie brała udział w Dniach Młodych. Chętne rodziny zapraszamy do zapisywanie się w zakrystii.
16. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.
17. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
18. Miłosiernemu Panu polecajmy zmarłego:
śp. + Zenona Dzwonek lat 70 / pogrzeb w poniedziałek o godz 13:00/ Dobry Jezu a nasz Panie…..
aktualizowano: 2022-05-07