Czwartek, 16 maja 2024 r. imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Andrzeja Boboli

Aktualności 24 marca 2022 wyświetleń: 397

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu (27.03-03.04.2022)

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych.

2. Zapraszamy wszystkich małżonków, którzy chcieliby się dowiedzieć czym jest Domowy Kościół na niedzielę świadectw - dziś w parafii Świętej Trójcy w Chojnie. Podczas Mszy Świętej o godz. 10.00, 12.00 i 18.00 małżeństwo będące już na drodze Domowego Kościoła podzieli się świadectwem swojego zycia.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa
      w czwartki o 17:30 dla dzieci, w piątki o 9:30 i 17:30 dla dorosłych, a ok. 18:45 po mszy św. dla młodzieży i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15. Przypominamy przygotowującym się do I Komunii i Bierzmowania o uczestnictwie.

4. W okresie wielkiego Postu w każdy czwartek po wieczornej mszy św. Wspólnota Sant’Egidio zaprasza wszystkich do kaplicy miłosierdzia na modlitwę o pokój szczególnie dedykowaną Ukrainie.

5. We wszystkie piątki okresu Wielkiego Postu od godz.15:00 – 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

6. W czwartek 31 marca o godz 16:30 spotkanie dla dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.

7. W pierwszy piątek od 9:00 odwiedzimy chorych. Od 17:00 spowiedź.

8. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

9. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

10. Za tydzień w sobotę po mszy św. o godz. 18:00 rozpocznie się Adoracja w intencji powołań do mszy św. o godz. 7:00, a następnie po mszy św. o godz. 13:00 do 15:00 i zakończy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Proszę się zapisywać na listę wyłożoną na stoliku przy wyjściu.

11. Za tydzień miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30. Różaniec prowadzi I Róża Matek pw. Matki Bożej Bolesnej.

12. Za tydzień rekolekcje wielkopostne od 3 do 8 kwietnia. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. Poprowadzi je Ks. Krzysztof Kontek.

13. Za tydzień po mszy św. o godz. 18:00 Wielkopostny koncert studentek Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie. W programie między innymi utwory Vivaldiego, Mozarta, Bacha, Haendla…

14. W niedzielę palmową dzieci z ośrodka OSW w Chojnie będą przed Mszą św., o godz. 7:00, 10:00 i 12:00 rozprowadzać palmy.

15. Zapraszamy na pielgrzymkę od 19 do 24 września (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Koszt 1410zł. Pokoje dwu osobowe. Zapisy i szczegółowy program w zakrystii lub pod numerem telefonu – 501 520 650.

16. Prosimy o ofiary na kwiaty do grobu składać do skarbony w kaplicy miłosierdzia.

17. Przy wyjściu z kościoła można zabrać Torby Miłosierdzia, które będą przeznaczone dla osób najbardziej potrzebujących z naszej parafii z okazji Wielkanocy.

18. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku, do zakrystii po Mszach Świętych.

19. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2022-03-24