Sobota, 18 maja 2024 r. imieniny: Alicji, Edwina, Eryka Sobota VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Jana I

Aktualności 29 stycznia 2022 wyświetleń: 418

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Zwykła (30.01.-06.02.2022)

1. Dziś czwarta niedziela zwykła. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. Z dniem 24 stycznia decyzją Ks. Abp Pan Józef Bukovina zakończył pobyt w naszej parafii i Archidiecezji na praktyce katechetyczno-pastoralnej. Od tego dnia sam decyduje o sprawach swojego życia.

3. W poniedziałek o 9:00 rano zapraszamy mężczyzn do rozebrania żłobka i choinek.

4. W środę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieństwem świec o 7:00, 9:00, 16:30
    w Stokach, 18:00 i 19:00 w Rurce. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych. Na Mszy św. o godz 18:00 poświecenie książeczek i świec dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii Świętej.

5. W czwartek 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, patrona osób chorych na gardło. Po każdej Mszy Świętej indywidualny obrzęd błogosławieństwa gardła.

6. W pierwszy piątek od 9:00 Ks. Mateusz odwiedzi wszystkich chorych. Od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź.

7. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. W tym dniu przypada także wspomnienie św. Agaty. Poświęcenie wody, chleba i soli na Mszach Św., o godz 7:00 i 9:45

8. Z tydzień miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30. Różaniec prowadzi V Róża Matek pw. Matki Bożej Częstochowskiej

9. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską.

10. W kościele w Rurce został zamontowany nowy zamykany jesionowy konfesjonał – koszt 8 tys. zł.

11. W sprawach kancelaryjnychzapraszamy w dni powszednie do zakrystii po Mszach Świętych.

12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościoły z serca dziękujemy.

13. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp.
    + Leokadia Rydzewska,
    + Jan Tarnowski (Stoki),
    + Marianna Rybińska pogrzeb 31/01 o godz 12:00,
    Stefania Reps pogrzeb 02/02 o godz 12:00.
    Módlmy się, aby zostali przyjęci do wiecznej Ojczyzny: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

aktualizowano: 2022-01-29