Niedziela, 10 grudnia 2023 r. imieniny: Danieli, Bohdana, Julii II Niedziela adwentu | Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Aktualności

Aktualności 18 listopada 2022 wyświetleń: 301

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Chrystusa Króla (20-27.11.2022r.)

 1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla, a od 1969 roku także Króla Wszechświata, przenika podwójne przesłanie. Chodzi o zrozumienie, jaka jest rola Chrystusa w dziejach zbawienia i odkrycie, kim jest On dla nas osobiście. Jezus króluje z wysokości krzyża. To co przez Jego oprawców zostało przewidziane jako kara, poniżenie i upokorzenie, staje się znakiem Jego mocy i panowania.

 2. Dziś poświęcenie opłatków na mszy św. o godz. 10:00 i 12:00. W poświęcone opłatki można zaopatrzyć się w zakrystii.

 3. Nabożeństwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad o godzinie o 17.30.

 4. Przez cały miesiąc listopad w każdy wtorek, Msza święta o godz 18:00 połączona z nieszporami za zmarłych.

 5. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

 6. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, paniom organistkom, składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

 7. W piątek wyjątkowo wypominki po mszy św. wieczornej.

 8. Parafialny Zespół Caritas, pragnie zaprosić seniorów naszego miasta, na Bal, który odbędzie się 25 listopada 2022r. o godz. 19:00 w Ratuszu w Chojnie. Zapisy do 22 listopada w zakrystii, kościoła parafialnego św. Trójcy w Chojnie. Wstęp wolny.

 9. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem.

 10. W zakrystii można nabyć ścienne kolorowe kalendarze z Janem Pawłem II oraz z polskimi świętymi i błogosławionymi za jedyne 20zł.

 11. Planujemy pielgrzymkę do Fatimy na 13 maja – rocznicę objawień. Będzie to wyjazd w dniach 8-16 maja – zwiedzanie Portugalii z Fatimą- 7 noclegów, ok.4,5tys. zł, wylot samolotem z Berlina do Lizbony, a tam autokarem. Czas na zapisy to obecnie 2 tygodnie – chodzi o miejsca i ceny w samolocie oraz noclegów, które zmieniają się ciągle. Jeśli zbierzemy grupę 40-45 osób to pielgrzymka się odbędzie. Wtedy zbierzemy zaliczkę po 1tys. zł, przeznaczoną na rezerwację. Proszę o zapisy w zakrystii lub pod moim numerem telefonu 693867739. Jeżeli nie zbierze się w tak krótkim czasie taka liczba osób to pielgrzymka się nie odbędzie.

 12. Siostry Urszulanki, składają podziękowania wszystkim członkom naszej wspólnoty, za złożone ofiary na rzecz akcji dla dzieci żyjących na Filipinach pt. "Rzeka mleka". Suma zebranych pieniędzy to 8.199,49 (w tym 141 euro).

 13. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.

 14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

 15. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana śp. + Helena Stasiak. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

aktualizowano: 2022-11-19
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone