Sobota, 04 maja 2024 r. imieniny: Floriana, Michała, Moniki Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Floriana

Aktualności 8 stycznia 2022 wyświetleń: 559

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego (09-16.01.2022)

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia. Kończy się dziś liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Trwawizyta duszpasterska - kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Postarajmy się zachować wszelkie wymogi bezpieczeństwa:

poniedziałek 10 stycznia od 16:00: Rogozińskiego 19-21 oraz Bałtycka

wtorek 11 stycznia od 16:00: Klasztorna oraz Skwer Jagieloński i Jagielońska

środa 12 stycznia od 16:00: Różana oraz Wojska Polskiego i Sportowa

czwartek 13 stycznia od 16:00: Klonowa, Tartaczna, Topolowa, Młyńska

oraz Mickiewicza i Słowackiego

piątek 14 stycznia od 16:00: Akacjowa, Kopernika i Pochmurna

oraz Browarna i Szewska

sobota15stycznia od 9:00: Jodłowa

4. Za tydzień zbieramy fundusze na żywność dla dzieci w Kenii. Wszystkie osoby chętne prosimy na sobotę o przyniesienie ciast. Więcej informacji na ten temat w dzisiejszym wydaniu Echa.

5. W sprawach kancelaryjnych w czasie kolędy zapraszamy w dni powszednie do zakrystii po Mszy świętej o 7:00

6. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościoły z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2022-01-08