Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 23 kwietnia 2022 wyświetleń: 313

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego (24.04.- 01.05.2022r.)

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Msze św. sprawowane są wobec wystawionych relikwii: św. Faustyny, św. Jana Pawła II i bł. ks. Michała Sopoćko. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
2. Dziś o 15:00 spotkanie zapoznawcze małżeństw zainteresowanych Kościołem Domowym w salce klasztornej. Serdecznie zapraszam!!
3. Dzisiaj święto patronalne Caritas - po mszy św. zbiórka do puszek na Caritas naszej diecezji.
4. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje.
5. W poniedziałek po mszy o 18:00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce klasztornej.
6. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
7. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945).
8. W piątek na 16:00 zapraszamy klasy 8 na egzamin dopuszczający do bierzmowania.
9. Do sprzątania Kościoła Mariackiego serdecznie prosimy w piątek i sobotę na godz. 9:00 rano. Od maja do końca września msza św. o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.
10. Za tydzień Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.
11. Za tydzień miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30. Różaniec prowadzi II Róża Matek pw. Matki Bożej Fatimskiej.
12. Za tydzień niedzielą rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali o 17:30. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i o rodzinną modlitwę.
13. W związku z trwającymi od 13 maja do 13 października nabożeństwami fatimskimi, prosimy aby poszczególne Róże Różańcowe zadbały o dekorację przy figurze MB Fatimskiej. W miesiącu maju prosimy Matki Różańcowe z I Róży Matek pw. Matki Bożej Bolesnej.
14. Zapraszamy na pielgrzymkę od 19 do 24 września (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Zapisy i szczegółowy program w zakrystii lub pod numerem telefonu – 501 520 650.
15. Dziękuję Parafianom w Rurce za zbiórkę na zamykany konfesjonał.
16. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.
17. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2022-04-23