Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 16 kwietnia 2022 wyświetleń: 409

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (17-24.04.2022)

1. Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania.

2. Z okazji Świąt Wielkiejnocy wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom życzmy wielu łask Bożych i obfitego Błogosławieństwa.

3. Dzisiaj o godz 19:30 różaniec za zmarłych na cmentarzu – Odrzańska. Serdecznie zapraszamy!

4. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

5. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze święte według porządku niedzielnego. Tradycyjnie w tym dniu zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

6. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na figurę MB i elementy dekoracyjne 14 564 zł i 5 euro. Prace przed naszym kościołem rozpoczną się bezpośrednio po otrzymaniu zamówionej figury. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać!

7. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W następną niedzielę Niedzielę Miłosierdzia będziemy oddawać cześć relikwiom świętych, którzy przypomnieli światu o Bożym Miłosierdziu podczas Mszy. Msze św. będą sprawowane wobec wystawionych relikwii: św. Faustyny, św. Jana Pawła II i bł. ks. Michała Sopoćko.

9. Za tydzień o 15:00 spotkanie zapoznawcze małżeństw zainteresowanych Kościołem Domowym w salce klasztornej.

10. Dziękuję Przemysławowi Wolickiemu za ułożenie części zerwanego dachu z podnośnika na kościele św. Józefa w Rurce.

11. Zapraszamy na pielgrzymkę od 19 do 24 września (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Zapisy i szczegółowy program w zakrystii lub pod numerem telefonu – 501 520 650.

12. W sprawach kancelaryjnychzapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2022-04-16