Sobota, 04 maja 2024 r. imieniny: Floriana, Michała, Moniki Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Floriana

Aktualności 11 czerwca 2022 wyświetleń: 476

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Trójcy przenajświętszej (12-19.06.2022r.)

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – ODPUST w naszej Parafii. Uroczysta msza św. odpustowa z procesją o godz. 10:00.
2. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o 17:30.
3. W poniedziałek, 13 czerwca nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o 18:00, zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00. O godz 20:30 zapraszamy na modlitwę różańcową i procesję. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
4. We wtorek o godz. 18:00 uroczysta msza św. z okazji 10 rocznicy święceń Ks. Mateusza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. We środę o godz 17:00 próba sypania kwiatów dla dziewczyn.
6. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą
o 11:00 w kościele mariackim, po której wyruszy procesja. Pierwsza stacja przy przy kościele Świętej Trójcy, druga przy pomniku św. Jana Pawła II, trzecia ul. Kościuszki i ostatnia przy kościele NSPJ. Prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy. Uroczystość ubogaci orkiestra dęta ze Świebodzina, za której zaproszenie dziękujemy Burmistrzowi Chojny. Pozostałe Msze święte Msze św. w kościele parafialnym o 7:00 i 18:00, na filiach o 8:00. Przez całą oktawę procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem w czasie nabożeństwa.
7. W czwartek rozpoczną się Archidiecezjalne Dni Młodych, które potrwają do soboty w Chojnie. Chcemy, aby goście mieli także noclegi u naszych rodzin. Młodzież cały dzień nie będzie obecna na miejscu noclegowym biorąc udział w Dniach Młodych. Zapraszamy rodziny do zapisywanie się w zakrystii. Na środę 15 czerwca po południu prosimy o upieczenie i przyniesienie ciast dla wolontariuszy i opiekunów Dni Młodych.
8. W piątek z okazji Archidiecezjalnych Dni Młodych ogłaszam dyspensę na terenie Parafii od powstrzymywania się od pokarmów mięsnych.
9. Do kościoła w Stokach trafiły pierwsze cztery stacje Drogi Krzyżowej, malowane na jesionowym drewnie i stylizowane na stare. Stacje są darem między innymi obecnych i byłych mieszkańców Stok, za co serdecznie dziękujemy.
10. 28-29.06 organizowana jest dwu dniowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Koszt 240zł z transportem, noclegiem i ubezpieczeniem. Zapisy u p. Weroniki Śniechowskiej - Rurka 26, tel.: 91/4141554.
11. Zapraszamy na pielgrzymkę organizowaną przez Biuro FRATER we wrześniu (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Mamy już prawie pół autokaru, więc zachęcamy aby nie zwlekać z zapisem. Zapisy pod numerem telefonu – 501 520 650.
12. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.
13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2022-06-11