Piątek, 03 maja 2024 r. imieniny: Jaropełka, Marii, Niny Piątek V tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Aktualności 4 czerwca 2022 wyświetleń: 339

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (05-12.06.2022r.)

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia.
2. Dziś miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30. Różaniec prowadzi III Róża Matek pw. MBNP.
3. Dzisiaj zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Szczecinie
4. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o 17:30.
5. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
6. We wtorek o godz 18:45 zbiórka dla ministrantów. Obecność obowiązkowa.
7. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
8. W czwartek rozpoczynamy coroczne rekolekcje przed odpustem w naszej Parafii. Poprowadzi je ks. Łukasz Skołud – misjonarz św. Rodziny. Nauki na mszach św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Spowiedź od 8:30 i 17:00. Zakończą się odpustem w niedzielę św. Trójcy. Główna msza św. z procesją o godz. 10:00. Prosimy o przygotowanie pocztów sztandarowych.
9. W czwartek o 16:30 spowiedź dla bierzmowanych i ich świadków oraz Rodziców. W piątek zapraszamy wszystkich na mszę św. o 18:00 i po mszy próba, a w sobotę próba przed bierzmowaniem o 10:00 oraz sprzątanie kościoła i otoczenia. Proszę o zabranie sprzętu do sprzątania przez rodziców. Sakramentu bierzmowania będzie udzielał ks. Abp Andrzej Dzięga na dodatkowej mszy w niedzielę o godz.:15:00 w kościele św. Trójcy.
10. W sobotę, 11 czerwca br., przypada 45. rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
11. Do sprzątania Kościoła Mariackiego serdecznie prosimy w sobotę na godz. 9:00 rano. Od maja do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.
12. Do zakrystii w Rurce została zrobiona nowa jesionowa szafa z szufladami, lustrem i oświetleniem. Koszt 8 tys. zł.
13. 28-29.06 organizowana jest dwu dniowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Koszt 240zł z transportem, noclegiem i ubezpieczeniem. Zapisy u p. Weroniki Śniechowskiej - Rurka 26, tel.: 91/4141554.
14. Zapraszamy na pielgrzymkę organizowaną przez Biuro FRATER we wrześniu (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Mamy już prawie pół autokaru, więc zachęcamy aby nie zwlekać z zapisem. Zapisy pod numerem telefonu – 501 520 650.
15. Zachęcamy rodziny naszej parafii do włączenia się w przeżywanie Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 16-18 czerwca br. Chcemy, aby goście mieli także noclegi u naszych rodzin. Młodzież cały dzień nie będzie obecna na miejscu noclegowym biorąc udział w Dniach Młodych. Zapraszamy rodziny do zapisywanie się w zakrystii. Sygnalizujemy też już wcześniej, że na środę 15 czerwca po południu prosimy o upieczenie i przyniesienie ciast dla wolontariuszy i opiekunów Dni Młodych.
16. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.
17. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
18. Miłosiernemu Panu polecajmy śp. + Wiesława Olczyk. Dobry Jezu a nasz Panie…..
aktualizowano: 2022-06-04