Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 14 maja 2022 wyświetleń: 353

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna (15-22.05.2022r.)

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym.
2. Trwa maryjny miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwa majowe celebrujemy codziennie o 17:30. ( w środy w łączności z nowenną do MBNP). W piątki o godz 17:00 nabożeństwo majowe dla dzieci. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.
3. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie. Pamiętajmy o modlitwie za naszego Arcybiskupa w dniu Jego imienin.
4. W poniedziałek po mszy o 18:00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce klasztornej.
5. We wtorek i środę o godz 16:00 spotkanie i próba dla dzieci pierwszokomunijnych.
6. W czwartek o godz 18:45 spotkanie i próba dla dzieci z klas IV, które w najbliższą niedzielę będą obchodzić rocznicę I Komunii świętej. Przypominamy o dopilnowaniu przez rodziców spowiedzi świętej dzieci.
7. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.
8. W piątek 20 maja o godz 6:30 spod kościoła św. Trójcy wyjazd pielgrzymów do Niepokalanowa.
9. Do sprzątania Kościoła Mariackiego serdecznie prosimy w sobotę na godz. 9:00 rano. Od maja do końca września msza św. o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.
10. W następną niedzielę 22 maja o godz. 13:00 w klasztorze przy kościele św. Trójcy zapraszamy małżeństwa na spotkanie organizacyjne zainteresowanych kościołem domowym.
11. Zapraszamy na pielgrzymkę organizowaną przez Biuro FRATER od 19 do 24 września (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Zapisy i szczegółowy program w zakrystii lub pod numerem telefonu – 501 520 650.
12. Zachęcamy rodziny naszej parafii do włączenia się w przeżywanie Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 16-18 czerwca 2022 roku. Chcemy, aby nasi goście mieli zapewnione noclegi u naszych rodzin. Młodzież przez cały dzień nie będzie obecna na miejscach noclegowych bo będzie brała udział w Dniach Młodych. Chętne rodziny zapraszamy do zapisywanie się w zakrystii.
13. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.
14. Zakupiona została dla naszego kościoła nowa Figura MB Fatimskiej. Dziękujemy rodzinie z naszej parafii za pokrycie kosztów w jej zakupie.
15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
16. Miłosiernemu Panu polecajmy zmarłą śp. + Stefanię Smalec / pogrzeb we wtorek o godz 13:30/. Dobry Jezu a nasz Panie…..
aktualizowano: 2022-05-14