Czwartek, 16 maja 2024 r. imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Andrzeja Boboli

Aktualności 2 kwietnia 2022 wyświetleń: 396

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu (03-10.04.2022)

1. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do piątku. W tygodniu msze św. z nauką dla dorosłych o 7:00 i 18:00, spowiedź od 6:30 i od 17:00. Msze św. w Stokach w poniedziałek i wtorek o 17:00, w Rurce środa i czwartek o 17:00. W piątek po mszy św. o godz. 18:00 Droga Krzyżowa po Chojnie: ul. Klasztorna, Chrobrego, Skwer Jagieloński, Jagielońska, Roosevelta, Kościuszki, Chrobrego, Jagiełły, Mieszka I i pod kościół św. Trójcy. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Kontek, który do niedawna pracował w naszej Parafii. W tym samy czasie trwają też rekolekcje w szkołach naszej parafii. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą , a czasami w trakcie.

3. (Z soboty na niedzielę po mszy św. o godz. 18:00 rozpoczyna się adoracja w intencji powołań do mszy św. o godz. 7:00, a następnie) po mszy św. o godz. 13:00 do 15:00 i zakończy się adoracja Koronką do Miłosierdzia Bożego. (Proszę się zapisywać na listę wyłożoną na stoliku przy wyjściu.)

4. Dziś miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30. Różaniec prowadzi I Róża Matek pw. Matki Bożej Bolesnej.

5. Dziś po mszy św. o godz. 18:00 Wielkopostny koncert studentek Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie. W programie między innymi utwory Vivaldiego, Mozarta, Bacha, Haendla…

6. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15. Przypominamy przygotowującym się do I Komunii i Bierzmowania o uczestnictwie.

7. W okresie wielkiego Postu w każdy czwartek po wieczornej mszy św. Wspólnota Sant’Egidio zaprasza wszystkich do kaplicy miłosierdzia na modlitwę o pokój szczególnie dedykowaną Ukrainie.

8. We wszystkie piątki okresu Wielkiego Postu od godz. 15:00 – 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

9. Powstała inicjatywa ustawienia przed naszym kościołem figury Matki Bożej Niepokalanie Poczętej (180 cm, koszt samej figury 4.600zł., została już zamówiona) wraz z postumentem oraz elementami dekoracyjnymi. W przyszłą niedzielę po mszach świętych przeprowadzimy zbiórkę ofiar na ten cel. Za złożone już do tej pory ofiary od indywidualnych osób składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. W sobotę 9 kwietnia po mszy św. o godz. 7:00 wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej. Powrót ok. 22:30.

11. Chętne osoby do czytania opisu Męki Pańskiej w niedzielę Palmową na Mszach świętych zapraszamy na krótkie spotkanie dzisiaj po mszach świętych do zakrystii.

12. W sobotę o godz. 16:00 odbiór alb komunijnych w salce klasztornej.

13. W niedzielę palmową dzieci z ośrodka OSW w Chojnie będą przed Mszą św., o godz. 7:00, 10:00 i 12:00 rozprowadzać palmy.

14. Zapraszamy na pielgrzymkę od 19 do 24 września (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Koszt 1410zł. Pokoje dwu osobowe. Zapisy i szczegółowy program w zakrystii lub pod numerem telefonu – 501 520 650.

15. Prosimy o ofiary na kwiaty do grobu składać do skarbony w kaplicy miłosierdzia.

16. Przy wyjściu z kościoła można zabrać Torby Miłosierdzia, które będą przeznaczone dla osób najbardziej potrzebujących z naszej parafii z okazji Wielkanocy.

17. W sprawach kancelaryjnychzapraszamy od poniedziałku do piątku, do zakrystii po Mszach Świętych.

18. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2022-04-02