Sobota, 18 maja 2024 r. imieniny: Alicji, Edwina, Eryka Sobota VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Jana I

Aktualności 18 lutego 2022 wyświetleń: 374

Ogłoszenia duszpasterskie VII Niedziela Zwykła (20-27.02.2022)

1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu.

2. Dzisiaj zbieramy po mszach św. na specjalną szczepionkę dla 2-letniego Michałka Kobylskiego. Otwórzmy dla Niego nasze serca. Dziękujemy też wszystkim, którzy upiekli i przynieśli ciasta.

3. W każdy poniedziałek po mszy św. o 18:00 zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w salce klasztornej. Proszę zabrać swoje Pismo Święte i coś do zaznaczania w nim. Na spotkaniach skupiamy się na rozważaniu Ewangelii wg św. Łukasza.

4. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem.

5. W czwartek po wieczornej mszy św. Wspólnota Sant’Egidio zaprasza wszystkich do kaplicy miłosierdzia na modlitwę o pokój szczególnie dedykowaną Ukrainie. Pragniemy błagać Pana o dar pokoju.

6. W piątek od godz 17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. 17:30 Modlitwa różańcowa w intencji ustania epidemii oraz pokoju na Świecie.

7. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku, do zakrystii po Mszach Świętych.

8. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:
    śp. + Stanisław Jarek
    śp. + Franciszek Kurpiel
    Niech Bóg, Ojciec miłosierdzia, odpuści im grzechy, które popełnili z ludzkiej ułomności, aby umarli dla świata, żyli dla Niego. Dobry Jezu a nasz Panie….

aktualizowano: 2022-02-18