Sobota, 18 maja 2024 r. imieniny: Alicji, Edwina, Eryka Sobota VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Jana I

Aktualności 26 lutego 2022 wyświetleń: 391

Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedziela Zwykła (27.02-06.03.2022)

1. W duchowej jedności z narodem i państwem Ukrainy, poruszeni bezpośrednimi działaniami wojennymi, za którymi idzie śmierć i cierpienie wielu rodzin, podejmując spontanicznie różne inicjatywy pomocowe, prosimy o szerokie otwarcia każdego serca na nowych biednych oraz o ufną modlitwę o pokój i miłosierdzie Boże dla cierpiących ofiar wojny oraz o nawrócenie dla sprawców cierpień.

2. Jako Kościół w Polsce pragniemy przyjść naszym Braciom i Siostrom z Ukrainy również z materialną pomocą, dlatego dziś, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

3. Witamy w naszej parafii i mieście Chojna, Jego Ekscelencję Ks. Bp. Bronisława Bernackiego - seniora diecezji odesko-symferopolskiej na Ukrainie.

4. W każdy poniedziałek po mszy św. o 18:00 zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w salce klasztornej. Proszę zabrać swoje Pismo Święte i coś do zaznaczania w nim.

5. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”,który jest świętem państwowym. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

6. 2 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7:00, 9:00 i 18:00, a na filiach o 16:30. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18 a 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

7. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w czwartki o 17:30 dla dzieci, w piątki o 17:30 dla dorosłych, a ok. 18:45 po mszy św. dla młodzieży i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15. Przypominamy przygotowującym się do I Komunii i Bierzmowania o uczestnictwie.

8. We wszystkie piątki okresu Wielkiego Postu od godz.15:00 – 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

9. W pierwszy piątek od 9:00 odwiedzimy chorych. Od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź.

10. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

11. Za tydzień miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30. Różaniec prowadzi VI Róża Ojców pw. Świętego Józefa.

12. W sprawach kancelaryjnychzapraszamy od poniedziałku do piątku, do zakrystii po Mszach Świętych.

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

14. W ostatnim czasie odeszła do Pana:
    śp. + Karolina Bławat
    Dobry Jezu a nasz Panie….

aktualizowano: 2022-02-26