Piątek, 03 maja 2024 r. imieniny: Jaropełka, Marii, Niny Piątek V tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Aktualności 28 maja 2022 wyświetleń: 353

Ogłoszenia duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie (29.05.-05.06.2022r.)

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”
2. Dziś na dodatkowej mszy św. o godz. 12:00 w kościele św. Trójcy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Od poniedziałku do piątku wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do uczestniczenia w Białym Tygodniu: o 17:30 nabożeństwo i msza św.
3. Kończy się maryjny miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwa majowe celebrujemy codziennie o 17:30, a od środy nabożeństwa czerwcowe także o 17:30.
4. W poniedziałek po mszy o 18:00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce klasztornej.
5. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety.
6. W środę, 1 czerwca, przypada Dzień Dziecka. Będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
7. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź od 17:00. Będziemy się modlili o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
8. W pierwszy piątek od 9:00 odwiedzimy chorych. Od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź.
9. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.
10. Do sprzątania Kościoła Mariackiego serdecznie prosimy w sobotę na godz. 9:00 rano. Od maja do końca września msza św. o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.
11. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
12. Z tydzień miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30. Różaniec prowadzi III Róża Matek pw. MBNP.
13. 28-29.06 organizowana jest dwu dniowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Koszt 200zł z transportem, noclegiem i ubezpieczeniem. Zapisy u p. Weroniki Śniechowskiej - Rurka 26, tel.: 91/4141554.
14. Zapraszamy na pielgrzymkę organizowaną przez Biuro FRATER we wrześniu (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Mamy już prawie pół autokaru, więc zachęcamy aby nie zwlekać z zapisem. Zapisy pod numerem telefonu – 501 520 650.
15. Zachęcamy rodziny naszej parafii do włączenia się w przeżywanie Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 16-18 czerwca 2022 roku. Chcemy, aby nasi goście mieli zapewnione noclegi u naszych rodzin. Młodzież przez cały dzień nie będzie obecna na miejscach noclegowych bo będzie brała udział w Dniach Młodych. Chętne rodziny zapraszamy do zapisywanie się w zakrystii.
16. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.
17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.
18. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
19. Miłosiernemu Panu polecajmy zmarłą
śp.
+ Bożenę Jakubiszyn / pogrzeb we wtorek o godz., 12:00)
Dobry Jezu a nasz Panie…..