Piątek, 04 maja 2024 r. imieniny: Floriana, Michała, Moniki Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Floriana

Aktualności 18 czerwca 2022 wyświetleń: 398

Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedziela Zwykła (19-26.06.2022r.)

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.

2. Dzisiaj o 16:30 w salce kościoła spotkanie przy kawie dla członków Żywego Różańca.

3. Dzisiaj i za tydzień zbiórka po mszach św. na pomnik dla śp. Ks. Jana Zalewskiego – byłego proboszcza. Projekt pomnika jest właściwie zrobiony. Trwają jeszcze negocjacje
    w sprawie ceny i materiałów. Będzie kosztował kilkadziesiąt tysięcy.

4. W piątek o 16:30 w dniu imienin zmarłego proboszcza Jana zapraszamy na wspólną modlitwę w Jego intencji przy grobie na cmentarzu przy ul. Odrzańskiej.

5. Nabożeństwo czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o 17:30.

6. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem w czasie nabożeństwa.

7. W czwartek, 23 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W tym dniu także obchodzimy Dzień Ojca. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym – wieczną nagrodę.

8. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 8:00 w Kościele Mariackim, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

10. W niedzielę o godz 6:00 msza św., dla osób udających się na pielgrzymkę do Medziugorie.

11. Od następnej niedzieli na okres urlopowo-wyjazdowy msza św. w Rurce o godz. 16:30.

12. 28-29.06 organizowana jest dwu dniowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Koszt 240zł z transportem, noclegiem i ubezpieczeniem. Zapisy u p. Weroniki Śniechowskiej - Rurka 26, tel.: 91/4141554.

13. Zapraszamy na pielgrzymkę organizowaną przez Biuro FRATER we wrześniu (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Mamy pół autokaru, więc zachęcamy aby nie zwlekać z zapisem. Zapisy pod numerem telefonu – 501 520 650.

14. W sprawach kancelaryjnychzapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.

15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

16. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do domu Ojca śp. + Włodzimierz Karpiuk i śp. + Marian Humeniuk. Niech dobry Bóg przyjmie ich do niebieskiej Ojczyzny.

aktualizowano: 2022-06-18