Piątek, 04 maja 2024 r. imieniny: Floriana, Michała, Moniki Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Floriana

Aktualności 25 czerwca 2022 wyświetleń: 296

Ogłoszenia duszpasterskie XIII Niedziela Zwykła (26.06.-03.07.2022r.)

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

2. Dzisiaj zbiórka po mszach św. na pomnik dla śp. Ks. Jana Zalewskiego – byłego proboszcza. Projekt pomnika jest właściwie zrobiony. Będzie kosztował ponad 30 tysięcy. Mamy 10,5 tys. Od motocyklistów z Danii i 1tys. Zebrane tydzień temu.

3. Od dziś na okres urlopowo-wyjazdowy msza św. niedzielna w Rurce o godz. 16:30.

4. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku codziennie o 17:30.

5. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6. W pierwszy piątek od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź. W czasie wakacyjnym do chorych jeździmy tylko na indywidualne wezwania.

7. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

8. Za tydzień miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30 w Kościele Mariackim. Różaniec prowadzi IV Róża Matek pw. MB z Lourdes.

9. Do sprzątania Kościoła Mariackiego serdecznie prosimy w piątek na godz. 9:00 rano. Od maja do końca września msza św. o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

10. W zeszłym tygodniu parafialny kościół św. Trójcy oraz część klasztoru augustianów zostały poddane ozonowaniu, czyli odgrzybianiu.

11. Na wieży Kościoła Mariackiego został zainstalowany nowy system oddymiania, w miejsce spalonego, co jest wymogiem zabezpieczenia przeciwpożarowego. Koszt systemu to kilkanaście tysięcy złotych, które pokryła parafia.

12. 28-29.06 organizowana jest dwu dniowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Koszt 240zł z transportem, noclegiem i ubezpieczeniem. Zapisy u p. Weroniki Śniechowskiej - Rurka 26, tel.: 91/4141554.

13. Zapraszamy na pielgrzymkę organizowaną przez Biuro FRATER we wrześniu (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Zapisy pod numerem telefonu – 501 520 650.

14. W sprawach kancelaryjnychzapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.

15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

16. W ostatnim tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy śp. + Włodzimierza Rudy. Niech dobry Bóg przyjmie go do niebieskiej Ojczyzny.

aktualizowano: 2022-06-25