Czwartek, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego

Aktualności 6 sierpnia 2022 wyświetleń: 274

Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła (07.08 – 14.08.2022r.)

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

2. Dzisiaj, o godz: 11:30 w kościele Mariackim zmiana tajemnic członków Żywego Różańca. Modlitwie przewodzi V Róża Matek pw. MB Częstochowskiej.

3. W sobotę 13 maja zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św., wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu. O godz 20:30 modlitwa różańcowa, a następnie procesja wokół kościoła z figurą MB. Prosimy przynieść świece.

4. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
Poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
Wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy
Środa – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
Czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy

5. W każdą środę o 17:45 nowenna do MBNP, a w piątek Koronka do BM.

6. W okresie letnim urlopowo-wyjazdowy msza św. niedzielna w Rurce o godz. 16:30.

7. W dniu 20 sierpnia br., organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do Lichenia. Wyjazd o godz. 5:00 z Chojny. Transport i ubezpieczenie w kwocie 140 zł. Zapisy i wszelkie informacje u P. Weroniki Śniechowskiej – Rurka, tel. 914141554.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę organizowaną przez Biuro FRATER we wrześniu (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Zapisy pod numerem telefonu – 501 520 650.

9. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.

10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.

12. W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy śp. + Czesława Wiatrak l.68. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu - Dobry Jezu a nasz Panie….
aktualizowano: 2022-08-06