Czwartek, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego

Aktualności 16 lipca 2022 wyświetleń: 317

Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedziela Zwykła (17 – 24.07.2022r.)

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:

Piątek, wspomnienie św. Marii Magdaleny,

Sobota, wspomnienie św. Brygidy – patronki Europy.

3. W każdą środę o 17:45 nowenna do MBNP, a w piątek Koronka do BM.

4. W okresie letnim urlopowo-wyjazdowy msza św. niedzielna w Rurce o godz. 16:30.

5. W przyszłą niedzielę 24 lipca będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.  Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku
    i wyobraźni na drodze.

6. W dniu 20 sierpnia br., organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do Lichenia. Wyjazd o godz. 5:00 z Chojny. Transport i ubezpieczenie w kwocie 140 zł. Zapisy
    i wszelkie informacje u P. Weroniki Śniechowskiej – Rurka, tel. 914141554.

7. Zapraszamy na pielgrzymkę organizowaną przez Biuro FRATER we wrześniu (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Zapisy pod numerem telefonu – 501 520 650.

8. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.

9. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.

11. Pogrzeb śp. + Miłosza Czapskiego; + Daniela Stypczyńskiego w piątek o godz. 13:00. Dobry Jezus a nasz Panie…..

aktualizowano: 2022-07-16