Czwartek, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego

Aktualności 29 lipca 2022 wyświetleń: 283

Ogłoszenia duszpasterskie XVIII Niedziela Zwykła (31.07 – 07.08.2022r.)

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
Poniedziałek, wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego,
Czwartek, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya,
Sobota, święto Przemienienia Pańskiego.

3. W każdą środę o 17:45 nowenna do MBNP, a w piątek Koronka do BM.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek – od godz., 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej; I piątek – od godz., 9:00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną (dla osób chętnych po uprzednim telefonicznym poinformowaniu); od godz 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św., I sobota – o godz., 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie a po jego zakończeniu Msza święta.

5. W przyszłą niedzielę w kościele Mariackim o godz., 11:30 zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec prowadzi V Róża Matek pw. MB Częstochowskiej.

6. W okresie letnim urlopowo-wyjazdowy msza św. niedzielna w Rurce o godz. 16:30.

7. W dniu 20 sierpnia br., organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do Lichenia. Wyjazd o godz. 5:00 z Chojny. Transport i ubezpieczenie w kwocie 140 zł. Zapisy i wszelkie informacje u P. Weroniki Śniechowskiej – Rurka, tel. 914141554.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę organizowaną przez Biuro FRATER we wrześniu (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Zapisy pod numerem telefonu – 501 520 650.

9. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.

10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.
aktualizowano: 2022-07-29