Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Aktualności 9 września 2022 wyświetleń: 272

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła (11 - 18.09.2022r.)

1. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.
2. Dziś na mszy św. o godz. 10:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
3. Dziś na Madagaskarze w uroczystej konsekracji kościoła i poświęceniu szkoły, które są wotum wdzięczności za 50-lecie naszej archidiecezji, uczestniczy nasz ks. Proboszcz jako jeden z delegatów Abp-a. Dziękujemy za wasze ofiary złożone tydzień temu dla dzieci uczęszczających do tej szkoły w najbiedniejszym regionie tego państwa.
4. We wtorek 13 września zapraszamy na kolejne w tym roku czuwanie fatimskie. Po mszy wieczornej wystawienie Najśw., Sakramentu. O godz 20:00 nieszpory maryjne, modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB. Prosimy przynieść ze sobą świece.
5. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem.
6. W każdą środę o 17:45 nowenna do MBNP, a w piątek Koronka do BM.
7. W piątek 16.09 o godz. 16:30 w Kościele Mariackim rozpoczynają się 32 Dni Integracji i Ekumenizmu w obecności P. Burmistrz Barbary Raweckiej i wiceprzewodniczącego zarządu fundacji Petera Helbicha, a w sobotę o godz. 12:00 zapraszamy na Nabożeństwo Ekumeniczne pod przewodnictwem Ks. Abp-a Andrzeja Dzięgi. Program znajdziemy w ECHU.
8. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
9. Za tydzień msza św. niedzielna w Rurce wraca na godz. 11:00.
10. Spotkania formacyjne dzieci do I Komunii św. będą się odbywały w środy – na pierwsze spotkanie z zapisami zapraszamy 28 września o godz. 16:30.
11. Spotkani formacyjne do bierzmowania będą się odbywały we wtorki – na pierwsze zapraszamy klasy 7 i 8 20 września o godz. 17:00.
12. Brakuje nam jeszcze do pomnika dla śp. Ks. Jana Zalewskiego – byłego proboszcza. Bardzo dziękuję za złożone ofiary i proszę dalej o składanie ofiar indywidualnie...
13. Wrześniowa pielgrzymka do Częstochowy śladami Jana Pawła II rozpocznie się mszą św. o godz. 5:00 w dniu 19 września i o 5:30 wyruszymy razem z ks. Proboszczem w duchową podróż.
14. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.
15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
16. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł śp. + Ernest Rawecki. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…..
aktualizowano: 2022-09-09