Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Aktualności 23 września 2022 wyświetleń: 279

Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła (25.09. - 02.10.2022r.)

1. „Bycie człowiekiem” – to znaczy okazywanie wrażliwości na potrzeby innych ludzi – dotyczy każdego. Chrześcijanin jako uczeń Jezusa ma przeżywać swoje życie w kluczu miłosierdzia, które pozwala mu odkrywać wieczność pośrodku czasu.
2. W poniedziałek 26 września, po mszy św., wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
3. Spotkania formacyjne dzieci do I Komunii św. będą się odbywały
w środy – na pierwsze spotkanie z zapisami zapraszamy na 28 września
o godz. 16:30.
4. W każdą środę o 17:45 nowenna do MBNP, a w piątek Koronka do BM.
5. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
6. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
7. W najbliższy czwartek po mszy św., o godz 18:00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.
8. Od 1 października rozpoczynamy w kościele miesiąc różańcowy. Zapraszamy na wspólną modlitwę z wystawieniem Najśw., Sakramentu
o godz 17:30.
9. 1 października przypada również I sobota miesiąca. O godz. 9:00 msza święta, a po jej zakończeniu konferencja i modlitwa różańcowa.
10. W niedzielę 2 października na mszy św., o godz 10:00 dwóch kandydatów zostanie włączonych w poczet ministrantów.
11. W przyszłą niedzielę o godz 11:30 co miesięczna zmiana tajemnic Różańcowych. Modlitwie przewodzi I Róża Matek pw. MB Bolesnej.
12. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.
13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
14. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. + Mieczysława Nadkańskiego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie….
aktualizowano: 2022-09-23