Niedziela, 05 maja 2024 r. imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara V Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Stanisława Kazimierczyka

Aktualności 24 września 2021 wyświetleń: 505

Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła (26.09-3.10.2021)

1. Dziś w całej Polsce liczenie wiernych obecnych w kościele i przystępujących do Komunii Świętej.

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Szczecinie.

3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4. W pierwszy piątek od 9:00 odwiedzimy chorych. Od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź.

5. Od1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe o 17:30, na które zapraszamy dorosłych i młodzież. W każdy piątek o 16:45zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzieci.

6. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

7. W najbliższą sobotę będziemy przeżywali opóźnione i okrojone ze względu na pandemię Archidiecezjalne Dni Młodych. Szczegółowy plan znajdziemy w dzisiejszym Echu. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych ciałem i duchem do uczestnictwa. Prosimy też o upieczenie i przyniesienie w sobotę rano ciasta, które będziemy podawać w kawiarence w czasie ADM. Ciekawie zapowiada się koncert chrześcijańskiego zespołu „niemaGOtu”.

8. W przyszłą niedzielę 3 października comiesięczna zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w Kościele Mariackim. Różaniec prowadzi I Róża pw., MB Bolesnej

9. Za tydzień w niedzielę 3 października o godz 10:00 obrzęd poświęcenia różańców dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

10. Przy Kościele Mariackim przerwane są prace obejmujące fragment części elewacji – czekamy na materiały, które są wypalane i szkliwione. Rozpoczęły się też prace renowacyjne w dwóch kaplicach wew. kościoła. Prace te są możliwe dzięki temu, że otrzymaliśmy w tym roku znowu aż dwie dotacje. Umowy z Ministerstwem są podpisane. Szukamy jeszcze reszty środków na wkład własny.

11. Tydzień temu zebraliśmy na sierociniec koło Isiolo w Kenii 3956zł i 23 euro. Dziękujemy Wam za ten dar serca dla tych dzieci!

12. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w dni powszednie do zakrystii po Mszy świętej o 18:00.

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościoły z serca dziękujemy.

14. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. + Daniel Koszuliński lat 29. Dobry Jezu a nasz Panie…..

aktualizowano: 2021-09-24