Sobota, 01 kwietnia 2023 r. imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta Sobota V tygodnia Wielkiego Postu

Aktualności

Aktualności 29 października 2022 wyświetleń: 169

Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła (30.10-06.11.2022r.)

1. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego
2. Ostatnie nabożeństwa różańcowe o 17:30 dziś i w poniedziałek. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
3. Rozpoczyna się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stole przy wejściu do kościoła. Prosimy o zapisanie na kartce dnia tygodnia modlitwy za naszych zmarłych. Wypominki prosimy przekazywać na tacę lub bezpośrednio księżom. Nabożeństwa za zmarłych będą przez cały miesiąc listopad o godzinie o 17.30.
4. We wtorek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele o 7:00 i 18:00. Na cmentarzu w Chojnie (ul. Odrzańska) o 11:30 procesja i o 12:00 Msza. W Stokach i Rurce o 9:00. Msza na cmentarzu na Barnkowie jak podaje ks. Kustosz - o 13:00. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.
5. Jak co roku 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych, o 20:00 Wspólnota Sant'Egidio zaprasza wszystkich mieszkańców Chojny do kaplicy św. Gertrudy na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich na "Modlitwę ze świętymi".
6. W środę 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w kościele parafialnym o 7:00, 9:00, 18:00, a w Stokach i Rurce o 16:30.
7. 02 listopada - na cmentarzu Odrzańska o godz.19:00 różaniec za zmarłych, a w niedzielę 06 listopada o 16:00 na cmentarzu Barnkowo.
8. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź od 17:00. Będziemy się modlili o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
9. W pierwszy piątek od 9:00 Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych. Od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź. Wypominki połączone z Koronką.
10. W pierwszą sobotę miesiąca od 9:00 Ks. Mateusz odwiedzi swoich chorych. O 9:00 także nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.
11. W przyszłą niedzielę 6 listopada comiesięczna zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Różaniec prowadzi II Róża pw. MB Fatimskiej.
12. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
13. Przez cały miesiąc listopad w każdy wtorek, Msza święta o godz 18:00 połączona z nieszporami za zmarłych.
14. Jest nowa księga intencji mszalnych na przyszły rok Pański A.D. 2023.
15. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.
16. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
17. W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do wieczności
śp.+ Mariana Chmurzyńskiego. Pogrzeb jutro o godz. 12:00. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu.
aktualizowano: 2022-10-29
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone