Sobota, 04 czerwca 2023 r. imieniny: Christy, Helgi, Karola X Niedziela okresu zwykłego | Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Aktualności

Aktualności 4 listopada 2022 wyświetleń: 188

Ogłoszenia duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła (06-13.11.2022r.)

1. Dziś błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.
2. Dzisiaj comiesięczna zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Różaniec prowadzi II Róża pw. MB Fatimskiej.
3. Nabożeństwa za zmarłych trwają przez cały miesiąc listopad o godzinie o 17.30.
4. Przez cały miesiąc listopad w każdy wtorek, Msza święta o godz 18:00 połączona z nieszporami za zmarłych.
5. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
6. We wtorek o 17:15 spotkanie bierzmowanych.
7. W środę (9 listopada) o godz., 16:30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych z klas III.
8. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. O godz. 12:00 przy ratuszu pod Polską Flagą odśpiewamy Hymn Narodowy, a następnie przejdziemy najpierw pod pomnik św. jana Pawła II złożyć kwiaty, a następnie do Kościoła Mariackiego na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny podczas mszy św. modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. Po mszy św. usłyszymy jeszcze w kościele parę pieśni patriotycznych.
9. W związku, że Święto Niepodległości przypada w piątek – jako Proboszcz mogę i udzielam Wam dyspensy od postu piątkowego, a w zamian za to proszę o odmówienie jakiejkolwiek modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące!
10. Za tydzień 13 listopada będziemy gościć w naszej parafii na mszach św. siostry urszulanki z Pniew, które dając świadectwo będą zbierały po mszy św. (rozprowadzając też książki i inne przedmioty) na dożywianie dzieci z Filipin żyjących na wysypiskach śmieci. Misję na Filipinach prowadzą już od 20 lat.
11. Dziękuję wszystkim, którzy uświetnili uroczystą mszę św. na cmentarzu 1 listopada, a szczególnie p. Ryszardowi Czapskiemu za nagłośnienie mszy św., p. Józefowi Wojtaś za nagłośnienie procesji i p. Magdzie Sakowskiej za oprawę muzyczną.
12. Jest nowa księga intencji mszalnych na przyszły rok Pański A.D. 2023.
13. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.
14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2022-11-05
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone