Niedziela, 10 grudnia 2023 r. imieniny: Danieli, Bohdana, Julii II Niedziela adwentu | Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Aktualności

Aktualności 26 sierpnia 2023 wyświetleń: 256

Ogłoszenia duszpasterskie

XXNiedziela Zwykła(27.08.-03.09.2023r.)

 

 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

 2. Do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

 3. Do końca sierpnia msza św. w Rurce o 9:00, a w Stokach o 16:30.

 4. W środę o 17:45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek o tej samej godzinie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 5. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 6. 1 września w piątek rozpoczynają się 33 Dni Integracji i Ekumenizmu. Główne nabożeństwo 2 września w sobotę w Kościele Mariackim o godz. 12:00 pod przewodnictwem Ks. Bp-a Henryka Wejmana. Program w Echu.

 7. W pierwszy piątek od 9:00 odwiedzę wszystkich chorych zaczynając od swoich, a od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź.

 8. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie: konferencja i różaniec oraz Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

 9. W sobotę o godz. 11:00 msza św. w int. osób chorych na raka, walczących z rakiem oraz zmarłych na raka, a po mszy Marsz Życia na Plac Konstytucji 3 maja gdzie odbędzie się część artystyczna z bufetem dla każdego. Serdecznie zaprasza do uczestnictwa Stowarzyszenie Amazonek „Teresa”.

 10. 2 września o 7:00 spod sanktuarium NSPJ – Chrystusa Króla w Chojnie wyrusza piesza pielgrzymka do sanktuarium Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach, gdzie ok. 15:00 planowana jest msza św., a potem będzie można wrócić autokarem do Chojny.

 11. W sobotę, 2 września br. Miastu i Gminie Trzcińsko Zdrój, zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej, zostanie Uroczyście nadany Patronat Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku Zdrój o godz. 14.00. Do udziału w Uroczystości zaprasza Ksiądz Proboszcz oraz władze Miasta i Gminy Trzcińsko Zdrój.

 12. W przyszłą niedzielę w kościele Mariackim o godz., 11:30 zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec prowadzi VI Róża Ojców pw. św. Józefa.

 13. We wrześniu jest organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy ze mną – tym razem przez Mazury – Gietrzwałd, Świętą Lipkę, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel. 696454244. Zostało 4 wolne miejsca!

 14. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

 15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszychświątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2023-08-26
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone