Niedziela, 08 września 2024 r. imieniny: Czcibora, Marii, Serafiny XXIII Niedziela okresu zwykłego | Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny

Aktualności 19 lipca 2024 wyświetleń: 155

XVI Niedziela Zwykła (21-28.07.2024r.)

1. Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć.

2. Do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

3. Od niedzieli 30 czerwca do końca sierpnia msza św. w Rurce o godz. 16:30.

4. SPOWIEDŹ W CZASIE WAKACJI PRZED MSZĄ ŚW.

5. Bieżący tydzień obfituje w obchody liturgiczne: w poniedziałek przypada święto Świętej Marii Magdaleny, we wtorek – Świętej Brygidy Szwedzkiej, w czwartek – Świętego Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa. Dopełniają je środowe wspomnienie Świętej Kingi i sobotnie – Świętych Anny i Joachima.

6. Rozpoczynamy XXV Tydzień Św. Krzysztofa, który jest czasem intensywnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy i ich użytkowników z racji na przypadające 25 lipca wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po każdej Mszy Świętej – już dziś serdecznie zapraszamy!

7. Pamiętajmy, że Penitencjaria Apostolska w Watykanie udzieliła odpustu zupełnego dla kościoła św. Trójcy z okazji 50-lecia parafii. Możemy go ofiarować codziennie do 3 marca 2025r. także za dusze w czyśćcu cierpiące. Korzystajmy z tych łask...

8. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do soboty do zakrystii po Mszach Świętych.

9. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszych świątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

10. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy opieki św. Krzysztofa. Gościom przebywającym na terenie naszej parafii miłego i bezpiecznego wypoczynku.

aktualizowano: 2024-07-19