Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 6 listopada 2021 wyświetleń: 373

XXXII Niedziela Zwykła (7-14.11.2021)

1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

2. Dziś comiesięczna zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Różaniec prowadzi II Róża pw. MB Fatimskiej

3. Dzisiaj różaniec za zmarłych o 16:00 na cmentarzu Barnkowo.

4. Dziś o 17:00 w Kościele Mariackim wystąpią charytatywnie artyści operowi po raz pierwszy w Chojnie: Agnieszka i Wojciech Sokolniccy z Poznania. Zebrane podczas koncertu pieniądze są przeznaczone na leczenie małego Huberta Nosala. Zaproszenie jest w Echu.

5. W środę 10 listopada o 16:30 spotkanie dla rodziców dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii św.

6. Z inicjatywy OSP Chojna dzisiaj przy ratuszu od 10:00 do 14:00 będzie stał autobus, w którym można honorowo oddać krew by ocalić komuś życie. Zachęcamy.

7. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Msze Świętą o godz. 11:00 w Kościele Mariackim w intencji Ojczyzny, a po mszy św. uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II i pomnikiem poświęconym polskim osadnikom przybyłym po 1945 roku na Placu Konstytucji.

8. Nabożeństwa za zmarłych będą przez cały miesiąc listopad o godzinie o 17.30.

9. W każdy wtorek, Msza święta o godz 18:00 połączona z nieszporami za zmarłych.

10. Przypominamy, że jest nowa księga intencji na rok 2022 i można już zamawiać intencje mszalne.

11. Do Kościoła Mariackiego zostały zakupione 3 nowe mikrofony: na ołtarz, ambonkę i dla organistki.

12. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w dni powszednie do zakrystii po Mszy świętej o 18:00.

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościoły z serca dziękujemy.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
    śp. + Kazimierz Hoffmann. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

aktualizowano: 2021-11-06