Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 13 sierpnia 2022 wyświetleń: 280

XX Niedziela Zwykła (14.08 – 21.08.2022r.)

1. Dziś zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

2. W okresie letnim urlopowo-wyjazdowym msza św. w niedzielę i uroczystości w Rurce o godz. 16:30.

3. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

4. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

5. Jutro po mszy św. o godz. 12:00 w Kościele Mariackim odbędzie się IV Przegląd Pieśni Maryjnej, na który serdecznie zapraszamy.

6. W każdą środę o 17:45 nowenna do MBNP, a w piątek Koronka do BM.

7. W sobotę 20 sierpnia wyrusza pielgrzymka do Lichenia. Zapraszamy wszystkich pielgrzymów na błogosławieństwo o godz. 4:45 w kościele św. Trójcy. O 5:00 rano wyjazd spod świątyni.

8. Do kościoła św. Trójcy zostały zrobione 2 nowe klęczniki dębowe przez stolarza koło Rzeszowa.

9. 3 września o godz. 7:00 spod kościoła NSPJ w Chojnie (Sanktuarium Chrystusa Króla) wyruszy X piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Długość trasy 29km. Msza św. ok. 15:00 w Siekierkach.

10. Brakuje nam jeszcze 7 tys. zł do pomnika dla śp. Ks. Jana Zalewskiego – byłego proboszcza. Bardzo proszę o składanie indywidualnych ofiar.

11. Pielgrzymów wrześniowych do Częstochowy prosimy o dokonanie reszty wpłaty do p. Ewy w tym tygodniu. Są jeszcze 2 miejsca więc prosimy się decydować. Zapisy pod numerem telefonu – 501 520 650.

12. Przed kościołem św. Trójcy stanęła figura Niepokalanej NMP, w której ustawienie oraz upiększenie otoczenia z wielkim sercem i zapałem zaangażował się ks. Mateusz, za co jemu i wszystkim sponsorom serdecznie dziękuję. Ks. Abp. bardzo się ucieszył, kiedy zobaczył zdjęcia z tego miejsca i natychmiast kazał mi w swoim imieniu pobłogosławić ją, żeby można było się spokojnie już przy niej modlić, co też od razu uczyniłem. 16 października przypada 20-lecie Listu Apostolskiego Rosarium Virginis Mariae Ojca Świętego JP II, a więc od 20-stu lat odmawiamy tajemnice światła na różańcu. W związku z tym wstępnie na 22 października – w dzień wspomnienia św. Jana Pawła II planowany jest w naszym kościele dekanalny dzień skupienia Żywego Różańca, który rozpocznie się o godz. 10:00 i po odmówieniu 4 tajemnic o godz. 12:00 Ks. Arcybiskup odprawi mszę św. i poświęci figurę.

13. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.

14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

15. W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy śp. + Stanisława Wiesława Jasińskiego. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu - Dobry Jezu a nasz Panie….

aktualizowano: 2022-08-13