Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 20 sierpnia 2022 wyświetleń: 304

XXI Niedziela Zwykła (21.08 – 28.08.2022r.)

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości.

2. W okresie letnim urlopowo-wyjazdowym msza św. w niedzielę i uroczystości w Rurce o godz. 16:30.

3. Dziś zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Szczecinie.

4. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim

5. W każdą środę o 17:45 nowenna do MBNP, a w piątek Koronka do BM.

6. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu.

7. Do parafialnego kościoła św. Trójcy robione są w stylu gotyckim balaski ołtarzowe – mam nadzieję, że będą zamontowane jeszcze w tym roku.

8. Do kościoła w Stokach została zamówiona do zrobienia drewniana chrzcielnica.

9. 3 września o godz. 7:00 spod kościoła NSPJ w Chojnie (Sanktuarium Chrystusa Króla) wyruszy X piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Długość trasy 29km. Msza św. ok. 15:00 w Siekierkach.

10. Brakuje nam jeszcze 6,9 tys. zł do pomnika dla śp. Ks. Jana Zalewskiego – byłego proboszcza. Bardzo proszę o składanie ofiar indywidualnie...

11. Pielgrzymów wrześniowych do Częstochowy bardzo prosimy o dokonanie reszty wpłaty do p. Ewy bo biuro musi opłacić noclegi. Są jeszcze 2 miejsca więc prosimy się decydować. Zapisy pod numerem telefonu – 501 520 650.

12. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

14. W ubiegłym tygodniu zmarła z naszej wspólnoty parafialnej śp. + Teresę Chudaś . Pogrzeb w środę o 11:00. Niech Bóg oczyści ją z grzechów i doprowadzi do życia wiecznego. - Dobry Jezu a nasz Panie….

aktualizowano: 2022-08-20