Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Aktualności 27 sierpnia 2022 wyświetleń: 256

XXII Niedziela Zwykła (28.08.- 04.09.2022r.)

1. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli stawia przed nami pytanie: gdzie tak naprawdę jest nasze serce, czy na pewno jest przy Bogu?

2. Do niedzieli 11 września włącznie msza św. niedzielnaw Rurce o godz. 16:30.

3. W każdą środę o 17:45 nowenna do MBNP, a w piątek Koronka do BM.

4. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców, w Kościele Mariackim o 8:00.

5. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź od 17:00. Będziemy się modlili o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W pierwszy piątek od 9:00 odwiedzę chorych. Najpierw odwiedzę swoich , a potem ks. Mateusza, który jeszcze jest na urlopie. Od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź.

7. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

8. 3 września o godz. 7:00 spod kościoła NSPJ w Chojnie (Sanktuarium Chrystusa Króla) wyruszy X piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Długość trasy 29km. Msza św. ok. 15:00 w Siekierkach.

9. W przyszłą niedzielę w kościele Mariackim o godz., 11:30 zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec prowadzi VI Róża Ojców pw. Świętego Józefa.

10. Z okazji 50-lecia diecezji na Madagaskarze został zbudowany kościół i szkoła dla dzieci w najbiedniejszej części tej wyspy. Nasza parafia zafundowała rzeźbioną Drogę Krzyżową, na którą zbieraliśmy 2-3 lata temu. Na konsekracje kościoła i poświęcenie szkoły we wrześniu zostałem zaproszony do kapłańskiej 3 osobowej delegacji diecezjalnej. Trzeba tym dzieciom jednak coś zawieść, dlatego zwracam się z prośbą do Was żebyście wsparli za tydzień zbiórkę do puszek po mszach na ten cel. Więcej informacji na temat dzieła budowy jest w ECHU.

11. W kościele w Stokach został postawiony nowy krzyż obok ołtarza. Dziękuję za zrobienie Panu Mariuszowi Władyka i zasponsorowanie Iwonie i Józefowi Władyka.

12. Brakuje nam jeszcze 5 tys. zł do pomnika dla śp. Ks. Jana Zalewskiego – byłego proboszcza. Bardzo dziękuję sybirakom za złożenie ofiary i proszę dalej o składanie ofiar indywidualnie...

13. Pielgrzymów wrześniowych do Częstochowy bardzo prosimy o dokonanie reszty wpłaty do p. Ewy – 501 520 650.

14. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.

15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2022-08-27