Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 3 września 2022 wyświetleń: 334

XXIII Niedziela Zwykła (04 - 11.09.2022r.)

1. Prawdziwa mądrość to wybór Jezusa, którego naśladowanie wymaga powagi, rozumienia i zdolności do długofalowego planowania. Potrzeba chęci podjęcia wysiłku, zdecydowania, aby wytrwać do końca.

2. Dziś w kościele Mariackim o godz., 11:30 wystawienie Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec prowadzi VI Róża Ojców pw. Świętego Józefa. Intencja papieska na wrzesień: Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

3. Do niedzieli 11 września włącznie msza św. niedzielnaw Rurce o godz. 16:30.

4. Z okazji 50-lecia diecezji na Madagaskarze został zbudowany kościół i szkoła dla dzieci w najbiedniejszej części tej wyspy. Nasza parafia zafundowała rzeźbioną Drogę Krzyżową, na którą zbieraliśmy 2-3 lata temu. Na konsekracje kościoła i poświęcenie szkoły we wrześniu zostałem zaproszony do kapłańskiej 3 osobowej oficjalnej Delegacji Ks. Arcybiskupa i wylatuję tam jutro. Trzeba tym dzieciom jednak coś zawieść, dlatego zwracam się z gorącą prośbą do Was żebyście wsparli dzisiejszą zbiórkę do puszek po mszach na ten cel.

5. W każdą środę o 17:45 nowenna do MBNP, a w piątek Koronka do BM.

6. W sobotę o godz. 11:00 msza św. w int. osób chorych na raka, walczących z rakiem oraz zmarłych na raka, a po mszy Marsz Życia na Plac Konstytucji 3 maja gdzie odbędzie się część artystyczna z bufetem dla każdego. Serdecznie zaprasza do uczestnictwa Stowarzyszenie Amazonek „Teresa”.

7. Za tydzień na mszy św. o godz. 10:00 w niedzielę poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

8. Spotkania formacyjne dzieci do I Komunii św. będą się odbywały w środy – na pierwsze spotkanie z zapisami zapraszamy 21 września o godz. 16:30.

9. Spotkani formacyjne do bierzmowania będą się odbywały we wtorki – na pierwsze zapraszamy klasy 7 i 8 20 września o godz. 17:00.

10. Brakuje nam jeszcze 2,880 zł do pomnika dla śp. Ks. Jana Zalewskiego – byłego proboszcza. Bardzo dziękuję za złożone ofiary, a szczególnie od parafian ze Stok i proszę dalej o składanie ofiar indywidualnie...

11. Wrześniowa pielgrzymka do Częstochowy śladami Jana Pawła II rozpocznie się mszą św. o godz. 5:00 w dniu 19 września i o 5:30 wyruszymy razem w duchową podróż.

12. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

14. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie Marię Firląg. Niech nasza modlitwa pomoże zmarłym w pełni oglądać Boże oblicze w niebie: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

aktualizowano: 2022-09-03