Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Wtorek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Aktualności 26 listopada 2022 wyświetleń: 394

I Niedziela Adwentu (27.11.-04.12.2022r.)

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.

2. Dziś zbiórka do puszek na budujące się kościoły.

3. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych roratnich, od poniedziałku do piątku o 18:00, a w soboty o 7:00, szczególnie dzieci z tradycyjnymi lampionami i serduszkami z wypisanymi zrobionymi dobrymi uczynkami.

4. Nabożeństwa za zmarłych do końca listopada o godzinie o 17.30.

5. Za tydzieńrozpoczynamy rekolekcje. Zaplanujmy tak zajęcia, aby wziąć udział w naukach rekolekcyjnych od niedzieli 4 grudnia do środy 7 grudnia. Przed południem swoje rekolekcje przeżyje młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie. Rekolekcje poprowadzi Ks. Bogdan Kuta ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego.

6. W środę, 30 listopada, przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”.

7. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź od 17:00. Będziemy się modlili o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

8. W pierwszy piątek od 9:00 Ks. Proboszcz odwiedzi chorych. Od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź.

9. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, a od 11:00 ks. Mateusz odwiedzi chorych.

10. W przyszłą niedzielę 4 grudnia comiesięczna zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Różaniec prowadzi III Róża pw. MBNP.

11. W poświęcone opłatki oraz kolorowe kalendarze ścienne z Janem Pawłem II i polskimi świętymi można zaopatrzyć się w zakrystii.

12. Dziś rozpoczynamy akcję: „Paczuszka dla maluszka”. Jest wystawiona w kaplicy miłosierdzia choinka, na której wiszą symboliczne papierowe bombki, które będzie można wziąć do domu po przyniesieniu nowych pampersów, chusteczek, kocyków czy kosmetyków dla noworotków. Wszystko to następnie będzie przekazane przez Fundację Małych Stópek do domów samotnej matki, dziecka i hospicjów w diecezji.

13. Planujemy pielgrzymkę do Fatimy na 13 maja – rocznicę objawień. Będzie to wyjazd w dniach 8-16 maja – zwiedzanie Portugalii z Fatimą- 7 noclegów, ok.4,5tys. zł, wylot samolotem z Berlina do Lizbony, a tam autokarem. Czas na zapisy to obecnie 1 tydzień – chodzi o miejsca i ceny w samolocie oraz noclegów, które zmieniają się ciągle. Jeśli zbierzemy grupę 40-45 osób to pielgrzymka się odbędzie. Brakuje jeszcze 30 osób. Proszę o zapisy w zakrystii lub pod moim numerem telefonu 693867739. Jeżeli nie zbierze się w tak krótkim czasie taka liczba osób to pielgrzymka się nie odbędzie.

14. Bajkowe przedszkole miejskie w Chojnie zebrało 1850zł z przeznaczeniem na pomoc dzieciom w Kenii. Cała suma została wpłacona na konto Caritasu naszej parafii. Serdecznie dziękujemy dzieciom i wszystkim zaangażowanym w dzieło pomocy!

15. Od poniedziałku rozpoczynamy już wizytę duszpasterską. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem:

poniedziałek 28 listopada od 19:00: Chrobrego 2, 2A, 4 i 4A, 6, 6A

wtorek 29 listopada od 19:00: Chrobrego 3, 3A, 3B i 3C, 3D, 5

środa 30 listopada od 19:00: Chrobrego 5A, 7, 7A i 9, 9A

czwartek 1 grudnia od 19:00: Chrobrego 9B, 9C i 11, 11A, 11B, 13, 13A

piątek 2 grudnia od 19:00: Chrobrego 15, 17, 17A, 19 i Jagiełły 2, 3, 4

16. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.

17. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

18. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy: śp. + Szczepana Siwiera. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

aktualizowano: 2022-11-26