Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina Wtorek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 17 grudnia 2022 wyświetleń: 524

IV Niedziela Adwentu (18 - 25.12.2022r.)

1. W nadchodzącą sobotę Wigilia, która w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, a potem kolejne świąteczne dni. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku do nich przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne!

2. Dziś o godz 16:00 spotkanie opłatkowe dla Kół Żywego Różańca. .

3. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych roratnich, od poniedziałku do czwartku, szczególnie dzieci z tradycyjnymi lampionami i serduszkami z wypisanymi zrobionymi dobrymi uczynkami.

4. Od poniedziałku do piątku od godz. 17:00 do ok. 18:00 można skorzystać ze spowiedzi św.

5. We wtorek po mszy św. wieczornej wigilia Kręgu Biblijnego

6. W czwartek po mszy św. wieczornej opłatek i zbiórka ministrantów.

7. W sobotę, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie. Pasterki w naszej Parafii będą: o 20:00 w Stokach i Rurce, o 22:00 w kościele św. Trójcy i o 24:00 w Kościele Mariackim. Serdecznie zapraszamy.

8. Msze święte w Boże Narodzenie 25 grudnia według porządku niedzielnego - nie ma Mszy świętej o 7:00.

9. W drugi dzień świąt 26 grudnia o godz. 14:00 organizujemy wigilię dla samotnych, bezdomnych i potrzebujących radości stołu wigilijnego. Prosimy znających takie osoby i chcących być gośćmi o zgłoszenie do ludzi ze wspólnoty św. Idziego lub Caritasu. Telefon 505158989 do p. Beaty Junosz.

10. W poświęcone opłatki oraz kolorowe kalendarze ścienne z Janem Pawłem II i polskimi świętymi można zaopatrzyć się w zakrystii.

11. Rozpoczęliśmy akcję: „Paczuszka dla maluszka”. Jest wystawiona w kaplicy miłosierdzia choinka, na której wiszą symboliczne papierowe bombki, które będzie można wziąć do domu po przyniesieniu nowych pampersów, chusteczek, kocyków czy kosmetyków dla noworotków. Wszystko to następnie będzie przekazane przez Fundację Małych Stópek do domów samotnej matki, dziecka i hospicjów w diecezji.

12. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Torby miłosierdzia prosimy przynosić do czwartku.

13. Trwa już wizyta duszpasterska. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem:

poniedziałek 19 grudnia od 19:00: Mickiewicza i Słowackiego

• środa 21 grudnia od 19:00: Browarna i Odrzańska od cmentarza

1. Na świątecznym koncercie dla Kenii w Kościele Mariackim dla najbiedniejszych dzieci żyjących w Kenii do puszek i na licytacji zebraliśmy 16200zł za co serdecznie Wam dziękujemy!

2. W kościele w Stokach zawisło następne 7 nowych stacji drogi krzyżowej. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy je zasponsorowali. Także ustawiona została nowa drewniana chrzcielnica z jesionu stylizowana do tej świątyni. Jej koszt to 3800zł.

3. Sygnalizujemy, że 5 stycznia 2023 roku o godz. 17:00 w kościele św. Trójcy odbędzie się koncert charytatywny na rehabilitację dla Szymona i Wiktorii Jakubiak i będziemy prosić na 4 stycznia o upieczenie ciast.

4. Prosimy o składanie ofiar na ogrzewanie kościoła.

5. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

6. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

7. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarła: śp.
    + Ewa Duczmińska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..

aktualizowano: 2022-12-17