Czwartek, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego

Aktualności 22 lipca 2023 wyświetleń: 197

XVI Niedziela Zwykła(23-30.07.2023r.)

1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

2. Dzisiaj też – zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Dlatego proszę kierowców, aby zatrzymali się jeszcze chwilę przy zaparkowanych w pobliżu kościoła pojazdach na ten obrzęd błogosławieństwa.

3. Do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

4. Do końca wakacji msza św. w Rurce o 9:00, a w Stokach o 16:30.

5. Ponieważ we wtorek, 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, już w przyszłą niedzielę w naszej parafii pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po każdej Mszy Świętej – już dziś serdecznie zapraszam!

6. We wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem

7. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych Świętych Małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków, tych żyjących oraz powołanych już do wieczności.

8. W środę o 17:45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek o tej samej godzinie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

9. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościli młodego misjonarza z Madagaskaru, który podzieli się z nami swoim doświadczeniem misyjnym, a po mszy św. będziemy zbierać na wsparcie jego działań.

10. We wrześniu jest organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel. 696454244. Zostało tylko 6 wolnych miejsc!

11. Do Kościoła Mariackiego zakupiłem mosiężny pulpit pod mszał wykonany w stylu gotyckim za 3,5tys. zł.

12. Do kościoła w Rurce zakupiłem nową lampę ozdobną do tabernakulum za 1,1tys. zł.

13. Z radością informuję, że w programie POLSKI ŁAD złożyłem poprzez gminę wniosek na ok 850 tys. na remont fragmentu elewacji wieży Kościoła Mariackiego oraz na ok. 150 tys. na remont zabytkowej ambony w kościele św. Józefa w Rurce. Oba wnioski zostały zaakceptowane pozytywnie i pieniądze przydzielone.

14. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszych świątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2023-07-22