Sobota, 25 maja 2024 r. imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny Sobota VII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Bedy Czcigodnego, św. Grzegorza VII, św. Maryi Magdaleny de Pazzi

Aktualności

Aktualności 29 lipca 2023 wyświetleń: 238

Ogłoszenia duszpasterskie

 XVII Niedziela Zwykła(30.07-06.08.2023r.)

 

 1. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję! Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

 2. Dziś w naszej parafii gościmy młodego misjonarza z Madagaskaru – ks. Adama Brodzik z zakonu księży werbistów, który dzieli się z nami swoim doświadczeniem misyjnym, a po mszy św. będziemy mogli wesprzeć finansowo jego działania.

 3. Do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

 4. Do końca wakacji msza św. w Rurce o 9:00, a w Stokach o 16:30.

 5. We wtorek, 1 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

 6. Tego samego dnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.

 7. W środę o 17:45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek o tej samej godzinie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 8. W pierwszy czwartek – od godz., 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

 9. W piątek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona wszystkich proboszczów. Jest to pierwszy piątek od 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź. W czasie wakacyjnym do chorych jeździmy tylko na indywidualne wezwania.

 10. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie: konferencja i różaniec oraz Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

 11. W przyszłą niedzielę w kościele Mariackim o godz., 11:30 zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec prowadzi V Róża Matek pw. MB Częstochowskiej.

 12. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lichenia proszę o opłacenie pielgrzymki u p. Weroniki Śniechowskiej (Rurka 26) do 13 sierpnia – kwota ubezpieczenia 120zł.

 13. We wrześniu jest organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury – Gietrzwałd, Świętą Lipkę, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel. 696454244. Zostało parę wolnych miejsc!

 14. Do kościoła w Stokach zakupiłem nowy pulpit pod mszał.

 15. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

 16. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszych świątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2023-07-29
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone