Niedziela, 10 grudnia 2023 r. imieniny: Danieli, Bohdana, Julii II Niedziela adwentu | Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Aktualności

Aktualności 4 sierpnia 2023 wyświetleń: 206

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Przemienienia Pańskiego (06-13.08.2023r.)

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół to święto obchodzi już od VI wieku, a w Polsce znane jest od wieku XI. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Dziś Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

 2. Dziś w kościele Mariackim o godz. 11:30 zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec prowadzi V Róża Matek pw. MB Częstochowskiej.

 3. Do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

 4. Do końca wakacji msza św. w Rurce o 9:00, a w Stokach o 16:30.

 5. W środę o 17:45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek o tej samej godzinie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 6. Za tydzień w niedzielę, 13 sierpnia nabożeństwo fatimskie, nawiązujące do objawień Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy św. o 18:00, zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00. O godz 20:30 zapraszamy na modlitwę różańcową i procesję. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

 7. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lichenia proszę o opłacenie pielgrzymki u p. Weroniki Śniechowskiej (Rurka 26) do 13 sierpnia – kwota ubezpieczenia 120zł.

 8. We wrześniu jest organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury – Gietrzwałd, Świętą Lipkę, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel. 696454244. Zostało parę wolnych miejsc!

 9. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

 10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszych świątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

 11. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie zmarł: śp. + Andrzej Kołoszycz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

aktualizowano: 2023-08-04
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone