Czwartek, 03 maja 2024 r. imieniny: Jaropełka, Marii, Niny Piątek V tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Aktualności 12 sierpnia 2023 wyświetleń: 342

XIX Niedziela Zwykła(13-20.08.2023r.)

1. Jeszcze tyle przeróżnych niepokojów trapi nie tylko nasze dusze, ale również całe nasze społeczeństwo. Dlatego w tym wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy, a także sens i religijną wartość milczenia. Stwórzmy właściwą duchową atmosferę, niezbędną, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.

2. Dziś na mszach św. o 7:00, 10:00 i 12:00 w oprawie muzycznej mszy św. usłyszymy pieśni w wykonaniu Duetu „Anielskie głosy” – sopran i tenor ze Szczecina. Po każdej mszy św. też wykonają 3-4 utwory. Zainteresowani będą mogli po mszy św. nabyć też płytki z ich nagraniami.

3. Dziś nabożeństwo fatimskie, nawiązujące do objawień Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy św. o 18:00, zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00. O godz 20:30 zapraszamy na modlitwę różańcową i procesję. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

4. Do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

5. Do końca wakacji msza św. w Rurce o 9:00, a w Stokach o 16:30.

6. We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

7. We wtorek przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

8. W tym dniu na apel Caritasu zbieramy do puszek by wesprzeć materialnie potrzebujących w Słowenii.

9. 15 sierpnia po mszy św. o godz. 12:00 w Kościele Mariackim odbędzie się V Przegląd Pieśni Maryjnej, na który serdecznie zapraszamy.

10. W środę o 17:45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek o tej samej godzinie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

11. W sobotę 19 sierpnia o godz. 8:00 wyrusza ze Swobnicy IX Pielgrzymka Piesza Rodzin do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, msza św. ok. 17:45, a potem będzie można wrócić autokarem do Swobnicy.

12. Decyzją Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Ks. Mateusz Szumski z dniem 25 sierpnia zostaje zwolniony z obowiązków pomocy duszpasterskiej w naszej parafii i mianowany wikariuszem w parafii NSPJ w Łobzie. Składamy mu podziękowanie za 3-letnią pracę pośród nas i zapewniamy o modlitewnej pamięci. 20 sierpnia za tydzień po mszy św. o godz. 10:00 będzie okazja podziękować mu za czas, który spędził z nami w Chojnie.

13. 2 września o 7:00 spod sanktuarium NSPJ – Chrystusa Króla w Chojnie wyrusza piesza pielgrzymka do sanktuarium Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach, gdzie ok. 15:00 planowana jest msza św., a potem będzie można wrócić autokarem do Chojny.

14. We wrześniu jest organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury – Gietrzwałd, Świętą Lipkę, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel. 696454244. Zostało parę wolnych miejsc! Bardzo proszę o wpłacenie reszty kosztów do p. Agnieszki, ponieważ jeszcze w sierpniu trzeba rozliczyć się z biurem, które organizuje tę pielgrzymkę.

15. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

16. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszychświątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2023-08-13