Sobota, 15 czerwca 2024 r. imieniny: Jolanty, Lotara, Wita Sobota X tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jolanty

Aktualności

Aktualności 19 sierpnia 2023 wyświetleń: 308

Ogłoszenia duszpasterskie

 XX Niedziela Zwykła(20-27.08.2023r.)

 

 1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, w nadchodzący wtorek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową, a w sobotę 26 sierpnia będziemy obchodzili uroczystość NMP Częstochowskiej. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

 2. Dziś po mszy św. o godz. 10:00 będzie okazja podziękować Ks. Mateuszowi za czas, który spędził z nami w Chojnie.

 3. Dziś zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Szczecinie

 4. Do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

 5. Do końca wakacji msza św. w Rurce o 9:00, a w Stokach o 16:30.

 6. W środę o 17:45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek o tej samej godzinie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 7. W środę przypada też Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011, i to w Warszawie. W naszym narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tak zwanej poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać! Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

 8. 2 września o 7:00 spod sanktuarium NSPJ – Chrystusa Króla w Chojnie wyrusza piesza pielgrzymka do sanktuarium Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach, gdzie ok. 15:00 planowana jest msza św., a potem będzie można wrócić autokarem do Chojny.

 9. We wrześniu jest organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury – Gietrzwałd, Świętą Lipkę, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel. 696454244. Zostało parę wolnych miejsc! Bardzo proszę o wpłacenie reszty kosztów do p. Agnieszki, ponieważ jeszcze w sierpniu trzeba rozliczyć się z biurem, które organizuje tę pielgrzymkę.

 10. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

 11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszychświątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

 12. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: śp. + Józef Kalarus i śp. Krystyna Sokulska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

aktualizowano: 2023-08-19
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone