Niedziela, 10 grudnia 2023 r. imieniny: Danieli, Bohdana, Julii II Niedziela adwentu | Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Aktualności

Aktualności 31 sierpnia 2023 wyświetleń: 231

Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela Zwykła(03-10.09.2023r.)

 

  1. Warto dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem”.

  2. Decyzją z dn. 23 sierpnia, Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga mianuje od 1 września wikariuszem parafii św. Trójcy w Chojnie Ks. Tomasza Kałuża, który przychodzi z parafii bł. Michała Kozala i Męczennika w Świnoujściu. Serdecznie witamy u nas ks. Tomasza życząc mu wielu łask Bożych i Błogosławieństwa na pracę w naszej Parafii.

  3. Dziś w Kościele Mariackim o godz., 11:30 wystawienie i zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec prowadzi VI Róża Ojców pw. św. Józefa.

  4. Do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

  5. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszam na specjalną Mszę Świętą o godz. 8:00 w Kościele Mariackim, podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

  6. W środę o 17:45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek o tej samej godzinie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

  7. Za tydzień w niedzielę 10 września będziemy gościć męża, ojca i powieściopisarza, pana Roberta Kościuszko. Nasz gość będzie dawał świadectwo jako rodzic o przekazywaniu wiary dzieciom i zachęcał do czytania ciekawych historii biblijnych. Pan Robert zaprezentuje swoje ewangelizacyjne opowieści przygodowe oraz gry planszowe. Po mszy św. będzie można je zakupić z dedykacją autora. Informacje o powieściopisarzu w Echu.

  8. We wrześniu jest organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z Ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury – Gietrzwałd, Świętą Lipkę, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel. 696454244. Zostało 4 wolne miejsca!

  9. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

  10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszychświątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2023-08-31
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone