Sobota, 15 czerwca 2024 r. imieniny: Jolanty, Lotara, Wita Sobota X tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jolanty

Aktualności

Aktualności 8 września 2023 wyświetleń: 319

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIIINiedziela Zwykła(10-17.09.2023r.)

 

 1. Krytyka jest pożyteczna we wspólnocie, która zawsze potrzebuje przemiany i powinna starać się usuwać niedoskonałości. Jeśli krytyka pochodzi od Ducha Świętego, musi ją ożywiać pragnienie postępu w prawdzie i miłości. Nie może być przepełniona goryczą. Nie może prowadzić do obrazy drugiego człowieka przez czyny lub sądy uwłaczające czci osób lub grup.

 2. Dziś w niedzielę gościmy męża, ojca i powieściopisarza, pana Roberta Kościuszko. Nasz gość daje świadectwo jako rodzic o przekazywaniu wiary dzieciom i zachęca do czytania ciekawych historii biblijnych. Pan Robert prezentuje swoje ewangelizacyjne opowieści przygodowe oraz gry planszowe. Po mszy św. będzie można je zakupić z dedykacją autora.

 3. Do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

 4. We wtorek, 12 września, w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi. Wspomnienie to ma bardzo wyraźny polski akcent, bo ustanowił je papieża Innocentego XI jako dziękczynienie za ocalenie chrześcijańskiej Europy przed nawałą turecką w 1683 roku, do czego przyczynił się król Jan III Sobieski.

 5. W środę o godz. 16:30 spotkanie w salce dzieci pierwszokomunijnych klas trzecich i zapisy.

 6. W środę o 17:45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek o tej samej godzinie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 7. W środę 13 września zapraszamy na kolejne w tym roku czuwanie fatimskie. Po mszy wieczornej wystawienie Najśw., Sakramentu. O godz 20:30 modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB. Prosimy przynieść ze sobą świece.

 8. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.

 9. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy piątek) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. Po mszy św. wieczornej spotkanie w salce klasztornej całej Wspólnoty Żywego Różańca.

 10. We wrześniu jest organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z Ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury – Gietrzwałd, Świętą Lipkę, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel. 696454244. Zostało 4 wolne miejsca! Wyjazd 18 września o godz. 4:00 rano, kościół św. Trójcy w Chojnie.

 11. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

 12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszychświątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2023-09-08
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone