Niedziela, 10 grudnia 2023 r. imieniny: Danieli, Bohdana, Julii II Niedziela adwentu | Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Aktualności

Aktualności 16 września 2023 wyświetleń: 179

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIVNiedziela Zwykła(17-24.09.2023r.)

 

 1. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Szczecinie.

 3. Do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

 4. Jutro w poniedziałek o 4:00 rano wyjazd z Ks. Proboszczem na pielgrzymkę do Częstochowy. Msza św. o 14:00 w Gietrzwałdzie, we wtorek msza św. w Wilnie – Ostra Brama, w środę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, w czwartek w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w piątek w Niepokalanowie rano, a o północy na Jasnej Górze, a w sobotę w Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy.

 5. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, to jest najbliższy poniedziałek, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.

 6. W środę o 17:45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek o tej samej godzinie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 7. W kościele w Rurce i w kościele w Stokach zostało zamontowane nowe oświetlenie w prezbiterium.

 8. Został zrobiony za 10 tys. zł. projekt wymiany okien w klasztorze. Została wydana pozytywna decyzja Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Są już robione nakazane mahoniowe drewniane 3 szybowe okna do części mieszkalnej klasztoru za ok. 130 tys. zł, które zostaną zamontowane w październiku.

 9. Dziękuję Gminie Chojna za zrobienie głównego wejścia na zewnątrz do Kościoła Mariackiego wg. deklaracji na spotkaniu Fundacji Kościół Mariacki w czerwcu.

 10. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

 11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszychświątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

 12. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: śp. + Leokadia Mroczek, śp. Marzena Grajek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

aktualizowano: 2023-09-16
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone