Czwartek, 03 maja 2024 r. imieniny: Jaropełka, Marii, Niny Piątek V tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Aktualności 16 września 2023 wyświetleń: 246

XXIVNiedziela Zwykła(17-24.09.2023r.)

1. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Szczecinie.

3. Do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

4. Jutro w poniedziałek o 4:00 rano wyjazd z Ks. Proboszczem na pielgrzymkę do Częstochowy. Msza św. o 14:00 w Gietrzwałdzie, we wtorek msza św. w Wilnie – Ostra Brama, w środę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, w czwartek w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w piątek w Niepokalanowie rano, a o północy na Jasnej Górze, a w sobotę w Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy.

5. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, to jest najbliższy poniedziałek, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.

6. W środę o 17:45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek o tej samej godzinie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. W kościele w Rurce i w kościele w Stokach zostało zamontowane nowe oświetlenie w prezbiterium.

8. Został zrobiony za 10 tys. zł. projekt wymiany okien w klasztorze. Została wydana pozytywna decyzja Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Są już robione nakazane mahoniowe drewniane 3 szybowe okna do części mieszkalnej klasztoru za ok. 130 tys. zł, które zostaną zamontowane w październiku.

9. Dziękuję Gminie Chojna za zrobienie głównego wejścia na zewnątrz do Kościoła Mariackiego wg. deklaracji na spotkaniu Fundacji Kościół Mariacki w czerwcu.

10. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszychświątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

12. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: śp. + Leokadia Mroczek, śp. Marzena Grajek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

aktualizowano: 2023-09-16