Czwartek, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego

Aktualności 7 października 2023 wyświetleń: 245

XXVINiedziela Zwykła(08-15.10.2023r.)

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem.

2. Dziś na mszy św. o godz. 10:00 poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych.

3. Trwa miesiąc różańcowy. Zapraszamy na wspólną modlitwę z wystawieniem Najśw. Sakramentu o godz 17:30, a dla dzieci w środy o 17:00.

4. W środę o 17:45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek o tej samej godzinie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W piątek 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. O godz 20:00 nieszpory maryjne, następnie modlitwa różańcowa i procesja wokół kościoła.

6. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

7. 14 października na mszy św. wieczornej odmówimy modlitwę nowenny odnowy wiary przed 900-leciem ewangelizacji pomorza przez św. Ottona.

8. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Składać można je na tacę lub w zakrystii.

9. W niedzielę 15.10 odbędzie się sprzedaż ciast i gadżetów misyjnych z przeznaczeniem na żywność dla sierocińca w Isiolo.

10. Z radością informuję, że w programie POLSKI ŁAD – druga edycja, złożyłem poprzez gminę wniosek na ok 150 tys. w celu zrobienia pełnej dokumentacji odbudowy kaplicy św. Gertrudy obok cmentarza żołnierzy radzieckich w Chojnie i wniosek ten został pozytywnie zaakceptowany, a pieniądze przydzielone.

11. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszychświątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

13. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie zmarła: śp. + Elżbieta Barylska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

aktualizowano: 2023-10-07