Czwartek, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego

Aktualności 14 października 2023 wyświetleń: 264

XXVIINiedziela Zwykła (15-22.10.2023r.)

1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Opatrzności Bożej. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest raniec, w myśl zawołania Świętego Jana Pawła II: „Zło dobrem zwyciężaj”!

2. Dzisiaj zbieramy po mszach św. ofiary na żywność dla sierocińca w Isiolo (Kenia) – po każdej mszy św. odbędzie się sprzedaż ciast i gadżetów misyjnych.

3. Trwa miesiąc różańcowy. Zapraszamy na wspólną modlitwę z wystawieniem Najśw. Sakramentu o godz 17:30, a dla dzieci w środy o 17:00.

4. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.

5. W środę przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Zatem gorącą modlitwą obejmiemy również wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

6. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00 zapraszamy chłoców, którzy chcieli by zostać ministrantami.

7. Wypisane kartki na wypominki za zmarłych składamy w zakrystii bądź na tacę z zaznaczeniem w jakim dniu tygodnia ma być ofiarowany dar modlitwy – np. piszemy: „PONIEDZIAŁEK”.

8. Można zamawiać intencję mszy św. na 2024 rok w zakrystii.

9. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszychświątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

11. W ubiegłym tygodniu w naszej parafii zmarły: śp. +Janina Dudek, śp. + Elżbieta Pośniak i śp. + Danuta Markiel, śp. + Elżbieta Gardziejew, śp. + Antoni Barczyk i śp. + Jerzy Szymański (pogrzeb w poniedziałek o 14:00 w Stokach) Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

aktualizowano: 2023-10-14