Czwartek, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego

Aktualności 28 października 2023 wyświetleń: 140

XXIXNiedziela Zwykła (22-29.10.2023r.)

1. Dzisiaj modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, w środę i piątek składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Dzisiaj liczenie wiernych w całej Polsce obecnych na mszy św.

3. Dziś po mszy o godz. 10.00 zapraszamy chłopców, którzy chcieli by zostać ministrantami.

4. Dzisiaj zbieramy ofiary z okazji Dnia Papieskiego, który był tydzień temu. Za ofiary na sierociniec w Isiolo (Kenia) jesteśmy Wam bardzo wdzięczni. Zebrano tydzień temu 5150zł i 12EU.

5. Trwa miesiąc różańcowy. Zapraszamy na wspólną modlitwę z wystawieniem Najśw. Sakramentu o godz 17:30, a dla dzieci w środy o 17:00.

6. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.

7. W środę 25 października o 17:30 po różańcu dla dzieci w salce klasztornej odbędzie się spotkanie z krawcem do alb komunijnych.

8. W czwartek o 18:00 Wspólnota Sant’Egidio zaprasza wszystkich chętnych do przygotowania śpiewu na wieczorną modlitwę ze świętymi przy ruinach kościoła św. Gertrudy 1 listopada.

9. Wypisane kartki na wypominki za zmarłych składamy w zakrystii bądź na tacę z zaznaczeniem w jakim dniu tygodnia ma być ofiarowany dar modlitwy – np. piszemy: „PONIEDZIAŁEK”.

10. Można zamawiać intencję mszy św. na 2024 rok w zakrystii.

11. W klasztorze, w części grzewczej zostało wymienionych 18 okien, wg. projektu zatwierdzonego przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Wstawione okna razem z projektem kosztowały ok. 138 tys. zł. Inwestycje pokrywa parafia wyłącznie ze środków własnych. Żeby zapłacić zapożyczyłem się na ok. 30tys. zł. Bardzo bym prosił Was za tydzień o wsparcie finansowe w zbiórce po mszy św. przy wyjściu.

12. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszychświątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2023-10-28