Czwartek, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego

Aktualności 28 października 2023 wyświetleń: 470

XXNiedziela Zwykła (29.10-05.11.2023r.)

1. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał.

2. W klasztorze, w części grzewczej zostało wymienionych 18 okien, wg. projektu zatwierdzonego przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Wstawione okna razem z projektem kosztowały ok. 138 tys. zł. Inwestycje pokrywa parafia wyłącznie ze środków własnych. Żeby zapłacić zapożyczyłem się na ok. 30tys. zł. Dziś i za tydzień po mszy św. przy wyjściu zbiórka wspierająca spłatę okien.

3. Nabożeństwa różańcowe do wtorku o 17:30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

4. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.

5. Rozpoczyna się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stole przy wejściu do kościoła, wydrukowane także znów w Echu. Prosimy o zapisanie na kartce dnia tygodnia modlitwy za naszych zmarłych. Wypominki prosimy przekazywać na tacę lub bezpośrednio księżom. Nabożeństwa za zmarłych będą przez cały miesiąc listopad o godzinie o 17.30.

6. W każdą niedzielę listopada zapraszamy na cmentarz przy ul. Odrzańskiej - od grobu Ks. Jana Zalewskiego będziemy wyruszać z modlitwą różańcową „Czyścimy czyściec”.

7. W środę będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele o 7:00 i 18:00. Na cmentarzu w Chojnie (ul. Odrzańska) o 11:30 procesja i o 12:00 Msza. W Stokach i Rurce o 9:00 z procesją. Procesja i msza na cmentarzu, na Barnkowie jak podaje ks. Kustosz - o 13:00. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.

8. Jak co roku 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych, o 20:00 Wspólnota Sant'Egidio zaprasza wszystkich mieszkańców Chojny do kaplicy św. Gertrudy na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich na "Modlitwę ze świętymi".

9. W czwartek 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w kościele parafialnym o 7:00, 9:00, 18:00, a w Stokach i Rurce o 16:30.

10. W pierwszy piątek od 9:00 Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych. Od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź. Wypominki połączone z Koronką.

11. W pierwszą sobotę miesiąca od 9:00 Ks. Tomasz odwiedzi swoich chorych. O 9:00 także nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

12. W przyszłą niedzielę 5 listopada comiesięczna zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Różaniec prowadzi II Róża pw. MB Fatimskiej.

13. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

14. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszychświątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

16. W ubiegłym tygodniu w naszej parafii zmarła: śp. + Elżbietę Kacprzak (pogrzeb w poniedziałek o 12:00) Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

aktualizowano: 2023-10-28