Czwartek, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego

Aktualności 4 listopada 2023 wyświetleń: 306

XXXNiedziela Zwykła (05-12.11.2023r.)

1. Rozpoczął się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o naszych zmarłych, którzy potrzebują naszej pomocy – zadbajmy nie tylko o groby, ale i o modlitwę. Kartki wypominkowe wyłożone są na stole przy wejściu do kościoła. Nabożeństwa za zmarłych są odprawiane przez cały listopad o godzinie o 17:30. Taka modlitwa jak i msza św. to są sposoby naszej wdzięczności i pomocy tym, którzy od nas odeszli. W ten sposób możemy im podziękować za miłość jaką od nich otrzymaliśmy… Zapytajmy też siebie – swoje sumienie – czy w ciągu ostatniego roku odprawiła się chociaż jedna msza św. za naszych zmarłych?

2. W klasztorze, w części grzewczej zostało wymienionych 18 okien, wg. projektu zatwierdzonego przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Wstawione okna razem z projektem kosztowały ok. 138 tys. zł. Inwestycje pokrywa parafia wyłącznie ze środków własnych. Żeby zapłacić zapożyczyłem się na ok. 30tys. zł. Dziękuję Wam za zbiórkę w zeszłym tygodniu. Zebraliśmy ok. 6 tys. zł. Dziś po mszy św. przy wyjściu po raz drugi zbiórka wspierająca spłatę okien.

3. Dziś comiesięczna zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Różaniec prowadzi II Róża pw. MB Fatimskiej.

4. W każdą niedzielę listopada o 15:00 zapraszamy na cmentarz przy ul. Odrzańskiej - od grobu Ks. Jana Zalewskiego będziemy wyruszać z modlitwą różańcową za zmarłych „Czyścimy czyściec”.

5. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.

6. W środę 8 listopada o 16:30 w salce klasztornej spotkanie rodziców i dzieci komunijnych.

7. W piątek 10 listopada od 9:00 sprzątanie ławek Kościoła Mariackiego przed Świętem Niepodległości.

8. W sobotę, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. O godz. 12:00 w Kościele Mariackim msza św. w intencji naszej ojczyzny. Po mszy św. przejdziemy pod pomnik św. Jana Pawła II złożyć uroczyście kwiaty. Modlitewną pamięcią ogarniamy wszystkich, którzy zginęli w walce o wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. Ok. 13:00 w sali Centrum Kultury program artystyczny „Dla Niepodległej”.

9. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszychświątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

11. W ubiegłym tygodniu w naszej żegnaliśmy: śp. + Dariusza Soboń. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

aktualizowano: 2023-11-04